Euronewsy

Zdjęcie okolicznościowe
05-04-2018
Skorzystałeś z usług Eurodesk Polska? Wyjechałaś na studia, wolontariat, zdobyłeś grant, zrealizowałaś projekt dzięki informacji udzielonej przez Eurodesk? Opowiedz nam o tym. Być może zostaniesz bohaterem naszego spotu promocyjnego.
materiały organizatora
19-04-2018
Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączania Społecznego zaprasza młodych ludzi do udziału w konkusie fotograficznym #MySocialRights. Do wygrania bilety na podróże europejskimi kolejami i wyjazd na EYE 2018.
materiały organizatora
19-04-2018
Interesujesz się fotografią? Jesteś dobrym obserwatorem? Zrób zdjęcie przedstawiające projekty lub relacje społeczne w Twoim mieście i zgłoś je do konkursu. Na autorów najlepszych fotografii czekają wycieczki do Brukseli oraz sprzęt fotograficzny.
materiały organizatora
18-04-2018
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowe Centrum Kultury zaprasza szkoły podstawowe do udziału w konkrsie na najlepsze wykonanie hymnu narodowego. Zwycięzcy mogą liczyć na wysokie nagrody pieniężne.
materiały organizatora
17-04-2018
Jesteś wolontariuszem EVS? Stwórz krótkie video, w którym opowiesz o swoich działaniach, zainspiruj innych i zgarnij atrakcyjną nagrodę! Na zdobywców Erasmus+ Volunteering Awards czekają weekendowe wycieczki do europejskich miast oraz bilety kolejowe i lotnicze.
materiały prasowe
17-04-2018
Wystartowała kolejna edycja konkursu EDUinspirator. Mogą w nim wziąć udział indywidualni uczestnicy projektów dofinansowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
materiały organizatora
11-04-2018
Melodię IX symfonii Beethovena zna chyba każdy Europejczyk. W ramach konkursu #Ode2Joy Challenge można pobawić się tym motywem i zaprezentować swoją własną interpretację utworu. Niekoniecznie muzyczną.
materiały organizatora
11-04-2018
Europejskie Forum Młodzieży zaprezentowało nową odsłonę swojej strony internetowej. Jest nowocześnie i przejrzyście. Teraz znajdziecie informacje o ich działaniach jeszcze łatwiej!
materiały organizatora
11-04-2018
“RE:THINK LOCAL” – pod takim hasłem odbędzie się najnowsza edycja konkursu, do którego zgłaszać można pomysły na projekty, produkty, usługi oraz modele biznesowe adresowane do młodych ludzi. W puli nagród jest aż 150 tys. euro!
pixabay
10-04-2018
Europejczycy korzystający z Netflixa czy Spotify podczas podróży lub pobytu w innych państwach UE będą mieli dostęp do takich samych treści, jak w swoim kraju. 1 kwietnia weszło w życie rozporządzenie KE o jednolitym rynku cyfrowym.
pixabay
10-04-2018
Fundacja Azja-Europa zaprasza artystów i pracowników kultury do aplikowania o granty na podróże w ramach projektu Mobility First! - ASEF Cultural Mobility Initiative 2018.
materiały prasowe
10-04-2018
Komisja Europejska uruchomiła pilotażowy projekt wirtualnych wymian (Erasmus+ Virtual Exchange). Inicjatywa ma promować dialog międzykulturowy i korzystanie z cyfrowych narzędzi edukacyjnych. W ciągu dwóch lat ma w niej wziąć udział przynajmniej 25 tys. młodych ludzi.
fot. https://albawhitewolf.com/
10-04-2018
Laureatką tegorocznej edycji konkursu Young European of the Year została brytyjska aktywistka Madeleina Kay. Kapituła konkursu doceniła jej "świeże spojrzenie" i "niekonwencjonalne metody" działania na rzecz promowania europejskich wartości.
Młodzi uczestnicy eurolekcji Eurodesk Polska
09-04-2018
Wystartowała trzecia edycja projektu "Papiery do kariery", w ramach którego konsultanci Eurodesk Polska pokazują młodzieży jak prezentować swoje kwalifikacje przy pomocy dokumentów Europass.
materiały prasowe
28-03-2018
Europarlamentarzyści zgodzili się na zwiększenie funduszy na realizację programu Erasmus+. W nowym budżecie UE na ten cel ma zostać przeznaczonych przynajmniej trzy razy więcej środków.
pixabay
28-03-2018
Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego przygotowało raport poświęcony realizacji strategii Unii Europejskiej na rzecz młodzieży na lata 2010-2018.
pixabay
28-03-2018
Wiedzieliście, że jako praktykanci macie swoich rzeczników? Są nimi przedstawiciele European Apprentices Network (EAN) – stowarzyszenia powołanego do życia przez Europejskie Forum Młodzieży i OBESSU.
pixabay
28-03-2018
Komisja Europejska oraz Rada Europy zapraszają do lektury raportu, który podsumowuje pierwszą edycję internetowego kursu (MOOC) poświęconego politykom młodzieżowym.
materiały organizatora
26-03-2018
Stwórz 5-minutowy film opowiadający o migracji, różnorodności oraz integracji społecznej i weź udział w Plural+ Youth Festival 2018. Zwycięzcy będą mogli zaprezentować swoje prace w Nowym Jorku.
materiały organizatora
26-03-2018
Komisja Europejska postanowiła nagrodzić działania, które uczą młodzież odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii. Do konkursu #SaferInternet4EU zgłaszać można projekty oraz kampanie informacyjne zrealizowane w ciągu ostatnich dwóch lat.

Strony