„Godność. Wolność. Niepodległość” - konkurs MEN

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
17.05.2018

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza szkoły do składania wniosków o środki na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dofinansowanie może wynieść od 3 do 10 tys. złotych.

baner men
Autor zdjęcia lub licencja: 
materiały prasowe

Wnioski o dofinansowanie szkoły powinny kierować do organów prowadzących, w terminie do 11 czerwca. Środki na realizację zadania rocznicowego zostaną przekazane szkołom do 28 września.

Organ prowadzący powinien zapewnić 20 proc. wkładu własnego całkowitej kwoty niezbędnej na przygotowanie oraz przeprowadzić promocję zadania.

Szkoły mogą starać się o dofinansowanie:

  • organizacji wystawy złożonej z pamiątek związanych z odzyskaniem niepodległości i budową państwowości Polskiej, zgromadzonych, pogrupowanych i opisanych przez uczniów, wychowanków oraz;
  • zorganizowania wycieczki patriotycznej związanej tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej.

Dodatkowo projekty mogą uwzględniać inne działania w zakresie edukacji patriotycznej, w szczególności: koncerty, inscenizacje, rekonstrukcje historyczne, spotkania ze świadkami historii, gry terenowe lub imprezy sportowe.

Zadanie określone we wniosku powinno być zrealizowane do 30 listopada 2018 roku.

Więcej informacji