Euronewsy

materiały organizatora
18-09-2018
CSE „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursach organizowanych w ramach projektu "Literacki wehikuł czasu": plastycznym na okładkę ulubionej książki oraz literackim na renezję.
pixabay
14-09-2018
Zespół redakcyjny Coyote Magazine zaprasza do lektury kolejnego numeru czasopisma. Tematem przewodnim 26-stej edycji periodyku jest "Smart Yout Work".
pixabay
13-09-2018
Na stronach Eurydice można już znaleźć szczegółowe dane dotyczące organizacji roku szkolengo i akademickiego w poszczególnych krajach programu Erasmus+.
pixabay
12-09-2018
Studiujesz za granicą albo marzy Ci się taka przygoda? Nakręć krótke video i opowiedz o tym! Na autora najlepszego filmu czeka aż 4 tys. dolarów!
materiały prasowe
04-09-2018
“Różnorodność wzbogaca” – takie hasło przyświeca tegorocznej edycji konkursu dla artystów wizualnych organizowanego przez fundację Embracing Our Differences. Do wygrania nagrody pieniężne oraz szansa na zaistnienie w świecie sztuki.
pixabay
28-08-2018
Do 9 listopada trwa nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Luisa Valtuena. Na zwycięzcę czeka 6 tys. euro na kolejny projekt poświęcony działaniom humanitarnym.
pixabay
27-08-2018
Jesteś kierowcą? Sprawdź, ile duwtlenku węgla produkuje twój samochód w mieście, poza miastem a ile na autostradzie. Dowiedz się, co możesz zrobić, aby zmniejszyć swój ślad ekologiczny a przy okazji zaoszczędzić na paliwie.
materiały prasowe
27-08-2018
Salto zaprasza pracowników młodzieżowych do lektury publikacji poświęconej korzyściom płynącym z eduacji “jeden na jeden” w kontekście projektów realizowanych z funduszy programu Erasmus+ Youth in Action.
materiały prasowe
26-08-2018
Komisja Europejska rozwija dostępne online narzędzie do tworzenia profilu umiejętności obcokrajowców. Korzystając ze specjalnej platformy mogą stworzyć CV lub wziąć udział w kursach doszkalających.
pixabay
26-08-2018
Obywatele Starego Kontynentu są zadowoleni z sytuacji ekonomicznej w regionie i z optymizmem patrzą w przyszłość – wynika z najnowszego badania Eurobarometru przeprowadzonego na zlecenie Komisji Europejskiej.
materiały prasowe
24-08-2018
Najmłodsi pracownicy mają realtywnie najmniejsze szanse na znalezienie pracy odpowiadającej ich kwalifikacjom – taki wniosek płynie z najnowszej publikacji przygotowanej przez FIA i Fundację Friedricha Eberta na zlecenie ETUC Youth Committee.
materiały prasowe
24-08-2018
Eksperci Komisji Europejskiej przyjrzeli się wskaźnikom zatrudnienia i rozwoju społecznego w Europie. Z raportu, który opracowali wynika, że już dawno nie było tak dobrze.
materiały prasowe
22-08-2018
Komisja Europejska zaprasza tegorocznych laureatów konkursu #DiscoverEU do udziału w kolejnej zabawie. Aby zgarnąć vouchery do sklepów podróżniczych, wystarczy podzielić się zdjęciem lub filmem ze swojej podróży po Europie.
pixabay
16-08-2018
Komitet Regionów zaprasza do lektury raportu opisującego czynniki utrudniające oraz ułatwiajace mobilność młodych wolontariuszy w Europie.
materiały prasowe
15-08-2018
Wystartowała kolejna odsłona eurodeskowej kampanii Time to Move. Młodzi ludzie znajdą na stronie inicjatywy moc informacji o możliwościach zaangażowania się w projekty i wydarzenia młodzieżowe odbywające się na terenie całej Europy.
materiały prasowe
14-08-2018
Komisja Europejska zaprasza młodych Europejczyków do udziału w konkursie na najlepszy esej poświęcony tematyce innowacyjności. Do wygrania wyjazd do Graz na koszt UE.
pixabay
14-08-2018
Komisja Europejska zarejestrowała wniosk o "zachowanie obywatelstwa Unii Europejskiej" zgłoszony w ramach europejskiej inicjatywy obywatelskiej. Oznacza to początek prac nad projektem, który ma zagwarantować Europejczykom niezbywalność praw zwiazanych z byciem obywatelem UE.
screen strony
10-08-2018
Krajowe Biuro Eurodesk Polska zaprasza wszystkich internautów do oceny witryny eurodesk.pl.
statystki
23-07-2018
Na europejskiej stronie Eurodesku jest już dostępny raport z dzialalności sieci za rok 2017. A był to naprawdę dobry rok!
grafika okolicznościowa
20-07-2018
Działania informacyjne na rzecz młodzieży powinny być jednym z fundamentów nowej strategii młodzieżowej UE – to jeden z wniosków wynikających z badania wpływu informacji na mobilność młodzieży przeprowadzonego przez Eurodesk.

Strony