#EuropeForCulture – konkurs instagramowy

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
08-01-2018

W ramach obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego Komisja Europejska ogłosiła konkurs, w którym zaprasza do dzielenia się zdjęciami przedstawiającymi tradycje świąteczne i noworoczne poszczególnych europejskich regionów.

materiały organizatora
Autor zdjęcia lub licencja: 
materiały organizatora

Fotografie mogą przedstawiać świąteczne potrawy, zwyczaje kultywowane w waszych domach albo charakterystyczne dla regionów, z których pochodzicie krajobrazy w zimowej odsłonie. Ale tak naprawdę możliwości są nieograniczone. Dziedzictwo kulturowe to przecież znacznie szersze pojęcie!

Aby wziąć udział w konkursie należy zamieścić fotografię na Instagramie (pamiętając o publicznych ustawieniach posta), opatrzyć ją hasztagiem #EuropeForCulture oraz otagować Komisję Europejską (@europeancommission). Post musi również zawierać informację o tym, co jest na zdjęciu oraz co sprawiło, że autor zdecydował się przedstawić właśnie ten emelent tradycji. 

W konkursie wezmą udział posty opublikowane najpóźniej 15 stycznia 2018. Zwycięzca otrzyma 200 euro, laureaci drugiego i trzeciego miejsca - 100, a za czwarte i piąte miejsce przewidziano po 50 euro. Nagrody wręczone zostaną w formie voucherów na udział w wydarzeniach kulturalnych.

Więcej informacji