Stop przemocy wobec kobiet

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
04-01-2018

Komisja Europejska zaprasza młodych filmowców oraz studentów szkół artystycznych do udziału w konkursie na krótki film zwracający uwagę na problem przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Na zwycięzców czeka wyjazd do Brukseli.

materiały organizatora
Autor zdjęcia lub licencja: 
materiały organizatora

„Wyeliminowanie przemocy wobec kobiet i dziewcząt to pierwszy krok na drodze do pokoju i bezpieczeństwa na całym świecie” – napisali w oświadczeniu z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Przemocy wobec Kobiet członkowie Komisji Europejskiej. Szacuje się, że przemocy na którymś etapie życia doświadcza 35 proc. kobiet na całym świecie. W niektórych krajach odsetek ten wynosi nawet 70 proc. 

W ramach kampanii „NON.NO.NEIN – Powiedź NIE! Stop przemocy wobec kobiet” KE ogłosiła konkurs na film, który ma zachęcać Europejczyków do wyrażania głośnego sprzeciwu wobec każdej formy barbarzyńskich praktyk i przemocy wobec kobiet oraz dziewczynek. 

Materiał powinien być nakręcony w j. angielskim i może traktować m.in. o takich zaganieniach jak: przemoc domowa i przemoc w rodzinie, przemoc seksualna, kobietobójstwio, handel kobietami, wyzysk ekonomiczny. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne oraz grupy. Zwycięzcy pojadą do Brukseli, gdzie wezmą udział w pracach grupy roboczej ds. równości płci przy KE. Będą też mieli okazję zwiedzić miasto oraz odwiedzić siedziby instytucji unijnych.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 lutego 2018.
Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronach KE.