Euronewsy

fot. materiały prasowe
19.04.2019
Hasło "Tym razem głosuję!" przyświeca kampanii informacyjnej przygotowanej przez Parlament Europejski w związku ze zbliżajacymi się eurowyborami. “Jeśli wszyscy zagłosujemy, wszyscy wygramy” – piszą twórcy inicjatywy i zachęcają młodych do udziału w wyborach.
plakat ETM
19.04.2019
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza na debatę „Demokracja i ja”, która odbędzie się w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.
Szkolenie Eurodesk Polska
17.04.2019
Krajowe Biuro Eurodesku poszukuje organizacji i instytucji zainteresowanych przystąpieniem do sieci Eurodesk Polska.
lekcja w tramwaju
16.04.2019
Tego w historii Europejskiego Tygodnia Młodzieży jeszcze nie było. Krajowe Biuro Eurodesk Polska zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych na jedyne w swoim rodzaju warsztaty – o eurowyborach i wolontariacie za granicą. Zajęcia odbędą się w... autobusie. Piętrowym autobusie.
fot. materiały prasowe
11.04.2019
19 kwietnia obchodzimy 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Fundacja Forum Dialogu zaprasza szkoły do korzystania z materiałów edukacyjnych i scenariuszy, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji historii, etyki czy wiedzy o społeczeństwie.
fot. materiały prasowe
11.04.2019
Parlament Europejski uruchomił specjalną stronę poświęconą wyborom europejskim. Na www.wyniki-wybory.eu będzie można na bieżąco śledzić przebieg głosowań we wszystkich państwach Unii Europejskiej.
Kadr z filmu
11.04.2019
Dynamiczny, ciekawy, wciągający – taki właśnie jest najnowszy film o sieci Eurodesk Polska!
Uśmiechnięta młodzież
10.04.2019
Fundacja Świętego Mikołaja zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnej edycji Akademii Liderów. Jesteś społecznikiem? Chcesz zrealizować swój własny lokalny projekt? Zgłoś się!
Dziewczyna pracująca na komputerze
10.04.2019
Poszukiwani są młodzi twórcy cyfrowych projektów, którzy chcą pochwalić się nimi na arenie międzynarodowej!
Plakat konkursu
08.04.2019
Narodowe Centrum Kultury ogłasza ogólnopolski konkurs pt.: „Polszczyzna wobec członkostwa Polski w Unii Europejskiej”. Jego celem jest zwrócenie uwagi na stan języka polskiego po wejściu Polski do UE.
ludzie z pasją
08.04.2019
Szybciej i prościej już być nie mogło… Czego najbardziej chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się o nauce, wolontariacie lub pracy w UE? Daj nam znać w 3-minutowym kwestionariuszu on-line!
materiały organizatora
05.04.2019
Wystartowała kolejna edycja konkursu EDUinspirator. Jeśli byłeś uczestnikiem projektów edukacyjnych realizowanych w ramach programów unijnych i zdobyłeś nowe kwalifikacje, jeśli zajmujesz się edukacją i wykorzystujesz zdobyte umiejętności, by zachęcać innych do działania, ten konkurs jest dla Ciebie!
fot. pixabay
05.04.2019
5 tys. franków szwajcarskich – taką nagrodę Międzynarodowa Organizacja Handlu przygotowała dla zwycięzcy konkursu na najlepszą pracę poświęconą zagadnieniom handlu międzynarodowego. W konkursie mogą brać udział doktoranci i młodzi doktorzy.
logo konkursu
01.04.2019
Realizujesz ciekawy projekt? Uchwyć swoje działania na zdjęciu i wygraj cenne nagrody!
Młodzi podróżnicy
31.03.2019
Dzięki inicjatywie DiscoverEU kilkuset osiemnastolatków z Polski po raz pierwszy wyjechało za granicę! Kolejni wyjadą jeszcze w tym roku.
fot. materiały prasowe
28.03.2019
Fundacja Anny Lindh i Europejski Instytut Śródziemnomorski zapraszają młodych ludzi do udziału w konkursie „A Sea of Words” na najlepsze opowiadanie. Na zwycięzców czeka wycieczka do Barcelony!
fot. materiały prasowe
28.03.2019
Melodię IX symfonii Beethovena zna chyba każdy Europejczyk. Biorąc udział w konkursie #Ode2Joy Challenge można pobawić się tym motywem i zaprezentować swoją własną interpretację utworu. Niekoniecznie muzyczną.
fot. materiały prasowe
28.03.2019
Europejskie Centrum Edukacji Zawodowej ogłosiło kolejną edycję konkursu fotograficznego dla uczniów szkół zawodowych. Do wygrania wyjazd do Helsinek i Salonik.
fot. pixabay
28.03.2019
Biuro Parlamentu Europejskiego wprowadziło zmiany w polityce wynagrodzeń dla stażystów. Od lipca każdy praktykant za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie.
fot. pixabay
27.03.2019
Na nowych przepisach zyskają twórcy i wydawcy. Wielkie platformy interetowe będą musiały podzielić się z nimi zyskami płynącymi z udostępniania treści. Dla zwykłego użytkownika sieci nic się nie zmieni.

Strony