Wielki sukces studentów z Poznania

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
25.05.2017

Polski projekt zatytułowany Erasmus Evening zdobył Młodzieżową Nagrodę im. Karola Wielkiego. Przedsięwzięcie polegało na stworzeniu internetowej audycji dla studentów zainteresowanych wyjazdem na stypendium Erasmusa.

Laureaci nagrody
Autor zdjęcia lub licencja: 
Fot. www.europarl.europa.eu

Inicjatorami projektu są studenci UAM w Poznaniu. Ich audycji można było posłuchać w uczelnianym Radiu Meteor. Gośćmi spotkań byli studenci planujący wyjazd na zagraniczne studia lub obcokrajowcy, którzy na stypendium Erasmusa przyjechali do Polski. Rozmowy dotyczyły m.in. procedur oraz codziennych problemów i wyzwań stojących przed młodymi ludźmi, związanych np. z wynajmowaniem mieszkania.  

Młodzieżową Nagrodę im. Karola Wielkiego przyznają Parlament Europejski i Fundacja Międzynarodowej Nagrody Karola Wielkiego. Wyróżnienie co roku trafia w ręce osób w wieku od 16 do 30 lat, realizujących najciekawsze projekty służące budowaniu porozumienia między młodymi Europejczykami z różnych krajów. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 23 maja br. w Akwizgranie.

W konkursie nagrodzono również projekty młodych ludzi z duńskiego Aalborga („Re-discover Europe") oraz z Holandii („Are We Europe”).

Więcej informacji na stronie organizatorów.