Pożyczki na kształcenie

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
11.02.2018

Ruszył kolejny nabór wniosków w ramach projektu "Pożyczki na kształcenie". Korzystając z nieoprocentowanej pożyczki można sfinansować dowolne studia podyplomowe, kursy oraz szkolenia oraz uzyskać nawet 25% umorzenia. Pula środków, o które mogą starać się pożyczkobiorcy w tym naborze wynosi 12,5 mln zł.

pixabay
Autor zdjęcia lub licencja: 
pixabay
 
O pożyczki mogą starać się wszystkie osoby dorosłe. Nie ma żadnych dodatkowych warunków, np. związanych z miejscem zamieszkania, statusem na rynku pracy, wiekiem czy płcią. Pożyczki są nieoprocentowane i wolne od wszelkich opłat. Pożyczkobiorcy mogą otrzymać od 600 do 100 000 zł. Kształcenie opłacane z tych środków może trwać maksymalnie 24 miesiące.
 
W poprzedniej turze projektu przyznano ponad 1000 pożyczek o wartości ok. 7 mln zł. Pożyczkobiorcy przeznaczyli te pieniądze na głównie na sfinansowanie studiów podyplomowych, kursów IT oraz językowych.
 
Projekt „Pożyczki na kształcenie” realizowany jest przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Starachowicach oraz Fundację Fundusz Współpracy w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój.
 
Nabór wniosków potrwa do 31 maja 2018 r. lub do wyczerpania środków.
 
Więcej informacji: www.inwestujwrozwoj.pl