Stypendia im. Heinricha Bölla czekają

Nie masz najmniejszych problemów z nauką? Angażujesz się społecznie i politycznie w projekty związane z ekologią, zrównoważonym rozwojem, prawami człowieka lub demokracją? Możesz zostać stypendystą Fundacji Heinricha Bölla.
Fundacja przyznaje co roku około 1000 stypendiów studentom, absolwentom i doktorantom wszystkich przedmiotów i narodowości, którzy chcą kontynuować naukę na niemieckich uniwersytetach, wyższych szkołach zawodowych (Fachhochschulen) i wyższych szkołach artystycznych (Kunsthochschulen).
Najbliższe terminy składania wniosków mijają 1 września 2011 r. (osoby z dyplomem studiów pierwszego stopnia) i 1 marca 2012 r. (osoby z dyplomem studiów pierwszego stopnia oraz osoby przyjęte na studia doktoranckie). Wnioskodawcy powinni wykazać się biegłą znajomością języka niemieckiego. Osoby z Europy Centralnej i Wschodniej będą traktowane priorytetowo.
Więcej informacji na stronie www.boell.de/scholarships/scholarships.html.
Skojarzenia
- Studencka Nagroda Pokoju 2013
- Konkurs U4energy: twoja kolej, by oszczędzać energię!
- Stypendia im. Alfreda Toepfera czekają
- Konferencja młodzieżowa: prawo głosu dla 16-latków?
- Co nam dają rządy ludu
- Młodzieżowa Nagroda Demokracji
- Godzina dla Ziemi
- Uwaga na wodę!
- Pokaż rozwój w 120 sekund
- Młody parlament
- Wystarczy milion podpisów
- Granty dla artystów
- Stypendium im. Anity Borg
- Tworzysz? Rób to w Meksyku!
- Okazja dla żurnalistów
- Krótkie teksty o człowieku
- Gigant internetu pomaga niepełnosprawnym
- Bocconi zaprasza
- Dwie dekady LIFE
- Cały świat w twoim gimnazjum



