Eurowolontariat

Interesuje Cię życie i kultura Islandii? Oto nadarza się okazja, by wyjechać do ojczyzny Bjork.
Niezależnie od płci – możesz zasadzić drzewo. W Portugalii. I przy okazji: chronić naturalne dziedzictwo tego kraju.
Jeśli chcesz spędzić trochę czasu u naszych zachodnich sąsiadów – ten projekt może być dla ciebie idealny. Projekty trwają od 6 do 18 miesięcy i są bardzo różnorodne.
Wolontariat dla miłośników kotów. Poświęć trochę czasu, aby pomóc tym uroczym futrzakom.
Masz ochotę na ciekawe zadania w doborowym i międzynarodowym towarzystwie? Sprawdź to: workcampy we współpracy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi w Chorwacji.
Workcampy w Grecji. Szeroka tematyka: od odnawiania szlaków turystycznych, przez pomoc przy festiwalu po renowację zabytków.
Jeśli lubisz obserwować ptaki, na tym projekcie połączysz przyjemne z pożytecznym. Będziesz mógł jednocześnie podziwiać – i chronić skrzydlatych przyjaciół.
Gorąco. Sucho. Las. Co robić? Chronić przed pożarem! Gdzie? W Portugalii. Co roku Portugalski Instytut Młodzieży dofinansowuje organizację licznych tygodniowych workcampów.
Jeśli interesuje cię ojczyzna Elfriede Jelinek, możesz poznać jej kraj – a przy okazji zrobić coś dobrego. W ramach projektu Experience Austria!
Jeśli bliska ci jest idea pokoju, pojednania narodów, koncepcja zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwości społecznej – oto coś dla ciebie.
Chcesz pomóc chronić przyrodę? Uczyć dzieci z domu dziecka? A może pracować na wsi? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi tak - ten wolontariat jest dla ciebie!
Jeśli wzruszył Cię film „Chce się żyć” – możesz zgłosić się do organizacji Association des Paralysés de France, która organizuje wakacje dla osób niepełnosprawnych.
Fantastyczny projekt dla tych, którzy zakochani są w historii, archeologii albo… chcą nakręcić ciekawy dokument. Kopalnie srebra czekają.
Marzy ci się hiszpańskie słońce? Interesujesz się kulturą? Lubisz pracę zespołową? Organizacja Gantalcalá daje ci całe spektrum możliwości w regione Andaluzji i La Rioja!
Interesujesz się edukacją, prawami człowieka, ochroną środowiska? Chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie w międzynarodowym środowisku? Nie czekaj - zgłoś się!
Jeśli lubisz koczowniczy tryb życia i masz bzika na punkcie ekologii, zainteresuj się tym projektem. Praca jest ciekawa, a warunki pobytu – spartańskie.
Możesz zajmować się czym chcesz – znajdź projekt, który odpowiada twoim zainteresowaniom i możliwościom. Oczywiście, o ile będziesz pracować w Holandii!
Będziesz pracował w Wielkiej Brytanii. A projektów jest zatrzęsienie: hostele, workcampy, organizacja festiwali i konferencji… Jest w czym wybierać.
Jeśli marzy ci się ciekawa praca, znasz choć trochę francuski i chcesz zobaczyć, jak wygląda życie nad Loarą, zainteresuj się projektami Concordii.
Projekt jak z książki: w malowniczej okolicy, ciekawy. Zadania wolontariuszy: ochrona przyrody, odnawianie schronisk, starych kościołów, odbudowa dróg z kamienia.

Strony