Pomagając innym - w Norwegii

W pięknej Norwegii, w niezwykłej wiosce będziesz miał okazję pomagać osobom niepełnosprawnym. O ile znasz choćby podstawy norweskiego!

Wspólnota Camphillowska zrzesza ludzi dorosłych potrzebujących opieki, głównie niepełnosprawnych umysłowo. Wolontariusze przede wszystkim pomagają mieszkańcom wspólnoty w codziennych pracach, takich jak sadzenie drzew, praca w ogrodzie, domu, na farmie, prace szwalnicze i garncarskie, biorą także udział w lokalnych festiwalach. W lecie jest możliwość pływania, łowienia ryb i chodzenia po górach, w zimie można jeździć na nartach.

Czas przewidywany na pobyt latem to kilka tygodni, w innych porach roku preferowany jest przyjazd na cały rok. Rezydenci znają tylko norweski, więc warto rozpocząć naukę tego języka przed przyjazdem. Organizacja zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie i kieszonkowe. Przyjmowane są tylko osoby pełnoletnie. Wolontariat możliwy w kilku różnych ośrodkach rozsianych po całej Norwegii. Prześlij organizatorom list motywacyjny, opisz swoje doświadczenie i plany na przyszłość.

Więcej informacji

Kraj: 
Norwegia
Długość: 
1-2 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy
Wiek: 
powyżej 18