Zwiedź cały świat – dzięki wolontariatowi

Nic nie zarobisz i nie odłożysz, ale za to możesz całkiem niedużym kosztem zwiedzić odległe kraje, położone w Azji, Oceanii, Afryce i obu Amerykach.

Wolontariat

Mieszkasz u rodziny goszczącej i wspierasz dzieci poprzez działania edukacyjne, społeczne, środowiskowe lub charytatywne. Zdobywasz doświadczenie zwłaszcza w edukacji międzykulturowej. Nie potrzebujesz żadnej wiedzy ani doświadczenia, przyda się natomiast znajomość języka angielskiego. Koszty związane z udziałem zależą od długości wyjazdu i kraju docelowego.

Na wolontariaty krótkoterminowe należy zgłaszać się poprzez austriacką organizację. Możesz wyjechać m.in. do Chin, Indonezji, Nikaragui.

W przypadku wolontariatu długoterminowego należy w pierwszej kolejności skontaktować się z organizacją w Niemczech, a jeśli nie będzie ona w stanie zorganizować wyjazdu, można zgłosić się bezpośrednio do organizacji w Austrii.

Kraj: 
Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rumunia, Szwajcaria, Słowacja, Turcja, Wielka Brytania, Włochy, poza Europą, Europa Wschodnia, kraje Bałkańskie, cały Świat
Długość: 
workcamp, do 1 miesiąca, 1-2 miesiące, 3-6 miesięcy, 6-12 miesięcy
Wiek: 
powyżej 18, 18-30, powyżej 30