Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Ostrzeżenie

Szanowni Państwo,
Ze względu na zmianę systemu administracyjnego, opisy niektórych programów grantowych znajdujących się w naszej bazie mogą wyświetlać się w niepoprawny sposób. Krajowe Biuro Eurodesk Polska dokłada wszelkich starań, żeby prawidłowy widok programów został przywrócony w możliwie najkrótszym czasie.
Dziękujemy za wyrozumiałość.
Krajowe Biuro Eurodesk Polska
Fundator: Komisja Europejska - EASME
Deadline: Stały nabór

Współfinansowany przez UE transgraniczny program wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się za granicą od doświadczonych przedsiębiorców, prowadzących małe firmy.

Ideą programu jest możliwość zdobycia przez początkujących przedsiębiorców doświadczeń i umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy.

Doświadczony przedsiębiorca, który pomaga początkującemu, ma możliwość poznania swojej firmy z nowej perspektywy, współpracy i nawiązania kontaktów handlowych z zagranicznymi partnerami oraz pogłębienia swojej wiedzy o zagranicznych rynkach.

Wymiany mogą zaowocować dalszymi formami współpracy (np. spółki joint-venture, podwykonawstwo, stosunki wykonawca-dostawca itp.)

 

 

Jak wziąć udział w programie
Należy zarejestrować się w programie oraz odnaleźć i wybrać lokalny punkt kontaktowy. Po przyjęciu do programu uzyskuje się dostęp do katalogu internetowego, który pozwala przedsiębiorcy oraz wybranemu lokalnemu punktowi kontaktowemu odnaleźć właściwego partnera wymiany.

 

 

Kto może wziąć udział w programie
W programie mogą uczestniczyć: początkujący przedsiębiorca oraz doświadczony przedsiębiorca, który go przyjmuje.

 

 

Przed rejestracją należy zapoznać się z przewodnikiem początkującego przedsiębiorcy oraz przewodnikiem przedsiębiorcy przyjmującego.

 

 

Czas trwania wymiany
Od jednego do sześciu miesięcy.

 

 

Więcej informacji, przewodniki i dokumenty.