Girls go start-up! Academy

Fundator: Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”
Deadline: Czekamy na nowy termin

Program skierowany głównie do studentek, doktorantek i absolwentek kierunków technicznych i ścisłych, chcących rozpocząć własną działalność start-upową.

 

Celem Programu jest wsparcie kobiet związanych z obszarem STEM (Science, Technology, Engieering, Mathematics) w zdobywaniu wiedzy o tworzeniu start-upów, a następnie realizacji takich przedsięwzięć w praktyce.

 

Program realizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz Stowarzyszenie TOP500 Innovators, przy współpracy z Ambasadą USA.

 

Co oferuje program
6-miesięczne wsparcie zapewnione przez wybitne mentorki – kobiety działające w obszarze nowych technologii, nauk ścisłych, ekspertki z dziedziny start-upów. W efekcie półrocznego programu powstaną seed-upy (zaawansowane pomysły na własną działalność) oraz start-upy (zalążki firm). Program Mentoringowy rozpocznie się w lutym 2016 roku szkoleniem na temat start-upów, które odbędzie się w Google Campus Warsaw.

 

Kto może starać się o udział w programie
W szczególności studentki, doktorantki i absolwentki kierunków technicznych, ścisłych oraz medycznych. Do programu aplikować mogą jednak wszystkie kobiety, które mają zarys pomysłu na własny start-up technologiczny.

 

Tematyka – obszar programu
IT, BIO, Nano, Energy, Creative industries, a także projekty interdyscyplinarne.

 

Termin aplikowania upłynął: 22 stycznia 2016 r. 

O terminie kolejnej edycji programu poinformujemy niezwłocznie po jego ogłoszeniu przez organizatora.

 

Więcej informacji

Fundator

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”email: naczelny@perspektywy.plwww: http://www.perspektywy.pl/portal/ul. Nowogrodzka 3100-511 Warszawatel.: 22 628 58 62, 621 75 26,fax: 0-22 629 16 17