Granty podróżne Europejskiej Fundacji Kultury - Fundusz Roberta Cimetty

Fundator: Europejska Fundacja Kultury
Deadline: Czekamy na nowy termin

Fundusz Roberto Cimetty to międzynarodowe stowarzyszenie promujące artystyczną wymianę i mobilność twórców zajmujących się sztukami performatywnymi i wizualnymi w regionie śródziemnomorskim.Fundusz wspiera i zachęca twórców do podróży pozwalających na znalezienie partnerów i środków na realizację własnych lub wspólnych projektów artystycznych, w ten sposób zachęca do współpracy artystycznej i kulturalnej.

Indywidualne granty podróżne można przeznaczyć na pokrycie kosztów podróży i wiz związanych z uczestnictwem w spotkaniach, warsztatach, festiwalach, sympozjach itp. Granty przyznawane są osobom, nie organizacjom. O dofinansowanie mogą ubiegać się europejscy artyści, jeśli ich projekt ma silny wymiar śródziemnomorski.

Priorytetowo będą traktowane wnioski pochodzące od artystów i animatorów pochodzących lub przyjeżdżających do następujących miast i państw:
- Algieria (Algier)
- Armenia (Gyumri)
- Izrael (Hajfa)
- Włochy (Genua)
- Maroko (Marrakesz)
- Palestyna (Betlejem)
- Tunezja (Tunis)

Fundusz Roberto Cimetty i Marsylia-Prowansja, Europejska Stolica Kultury 2013 stworzyły wspólny fundusz na granty podróżne przeznaczone dla osób podróżujących do Marsylii z regionu euro-śródziemnomorskiego i z Marsylii do regionu euro-śródziemnomorskiego (RCF/Marseille-Provence Mobility Fund).Region euro-śródziemnomorski obejmuje:
- państwa europejskie, w tym państwa należące do EWG
- państwa leżące na wschodnim i południowym wybrzeżu Morza Śródziemnego: Maroko, Algeria, Tunezja, Libia, Egipt, Mauretania
Jordania, Izrael, Palestyna, Liban, Syria, Turcja;
- państwa leżące na Bałkanach: Macedonia, Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Kosowo, Serbia
- państwa z regionu Zatoki Perskiej: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Jemen, Bahrajn, OmanUprawnieni wnioskodawcy:
Artyści i animatorzy kultury podróżujący z i do Marsylii w celu przygotowania wspólnego projektu kulturalnego, prowadzenia lub uczestniczenia w warsztatach, seminariach, konferencjach lub spotkaniach.

Priorytetowo będą traktowane wnioski dotyczące następujących dziedzin:
Muzyka, sztuki performatywne, kino, sztuka współczesna, architektura i wzornictwo artystyczne. Fundusz pokrywa koszty podróży i wiz. Podróż musi mieć miejsce przed datą następnego terminu rozpatrywania wniosków.

Więcej informacji: http://www.marseille-provence2013.fr

Ostatni termin składania wniosków upłynął:
30 września 2013 r.

Nowa edycja programu zostanie ogłoszona w marcu 2014 r.

Fundator

Europejska Fundacja Kulturyemail: ask@culturalfoundation.euwww: http://www.culturalfoundation.eu/European Cultural Foundation (ECF)Jan van Goyenkade 51075 HN AmsterdamThe Netherlandstel.: +31 (0) 20 573 38 68fax: +31 (0) 20 675 22 31