Henkel Innovation Challenge – konkurs dla studentów

Fundator: Henkel Polska
Deadline: Czekamy na nowy termin

Międzynarodowy konkurs firmy Henkel dla studentów na opracowanie innowacyjnego produktu lub technologii przyszłości.Zadaniem konkursowym jest opracowanie innowacyjnego produktu lub technologii przyszłości, które będą spełniały przewidywane oczekiwania i potrzeby konsumentów w 2050 roku. A wszystko to w sposób w pełni zrównoważony i odpowiedzialny środowiskowo. Dokładne wytyczne znajdują się w regulaminie.Nagrody
Na zwycięzców czekają bilety na podróż dookoła świata o wartości 10 tysięcy euro. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają do podziału czek o wartości 4000 euro, zaś trzecie miejsce w konkursie zostanie nagrodzone czekiem na kwotę 2000 euro. W półfinale do wygrania są m.in. iPady i kamery (po dwie sztuki na zwycięską drużynę), a 3 zwycięskie zespoły z finału konkursu zostaną zaproszone do Düsseldorfu na spotkanie z CEO firmy Henkel.  Studenci zainteresowani uczestnictwem proszeni są o rejestrowanie się w dwuosobowych zespołach za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej konkursu www.henkelchallenge.com. Zgłaszane pomysły powinny być zgodne z zakresem działalności firmy Henkel, czyli odnosić się do jednego z trzech obszarów biznesowych: kosmetyków, środków piorących i czystości lub klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych.Po upłynięciu terminu nadsyłania internetowych zgłoszeń odbędzie się wstępna selekcja drużyn na poziomie lokalnym. Wybrane zespoły będą dalej rozwijać swoje początkowe pomysły, przy wsparciu menedżerów firmy Henkel, aby zaprezentować je podczas krajowych lub regionalnych półfinałów. W każdym półfinale wyłoniony zostanie jeden zespół, który otrzyma zaproszenie do zaprezentowania swojego projektu podczas międzynarodowego finału.

Kto może wziąć udział
Studenci wszystkich kierunków, włączając studia ekonomiczne, techniczne i przyrodnicze. Od uczestników wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. O prawo wystąpienia w wielkim finale będą rywalizować w tym roku łącznie studenci z 25 krajów, w tym 12 krajów europejskich, 9 krajów Dalekiego Wschodu oraz 4 krajów z obu Ameryk.

Termin nadsyłania prac upłynął: 10 grudnia 2014 r.
O terminie kolejnej edycji programu poinformujemy niezwłocznie po jego ogłoszeniu przez organizatora.

Więcej informacji

Fundator

Henkel Polskawww: http://www.henkel.pl/Domaniewska 4102-672 Warszawatel.: 22-56 56 000fax: 22-56 56 999