Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga

Fundator: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka
Deadline: Czekamy na nowy termin

Ogólnopolski program społeczny dla szkół podstawowych z małych miejscowości, w którym główną nagrodą jest możliwość wybudowania własnego boiska wielofunkcyjnego.

Celem programu jest promocja idei aktywnego spędzania przez dzieci wolnego czasu, zachęcanie lokalnych społeczności do wspólnego działania na rzecz placówek oświatowych i stwarzanie odpowiednich warunków do uprawiania sportu.

Kto może składać wniosek
Szkoły podstawowe z miejscowości do 30.000 mieszkańców, które dysponują placem o wymiarach 22 na 44 metry, na którym może być wybudowane boisko wielofunkcyjne. Wymogi dotyczące powierzchni pod budowę określone są w regulaminie.

Praca konkursowa
Zadaniem konkursowym jest zamieszczenie na profilu uczestnika, utworzonym w serwisie konkursowym, filmu przygotowanego przez uczniów (lipdub). Czas trwania filmu: od 2,5 do 3 minut. Film ma być stworzony bez użycia technik montażu (co to jest lipdub?). W filmie ma pojawić się co najmniej 10 osób.

Uczestnicy konkursu zostaną podzieleni na 4 grupy, w zależności od liczby mieszkańców miejscowości, w której znajduje się szkoła.

Wyłonienie finalistów oraz zwycięzców
Głosowanie wyłoni 20 finalistów, ze wszystkich grup (proporcjonalnie do liczby szkół zgłoszonych w danej grupie). Spośród finalistów jury konkursu wybierze laureatów I, II i III miejsca.

Nagrody
– I miejsce: budowa boiska wielofunkcyjnego o syntetycznej nawierzchni, wyposażonego w kosze do koszykówki, bramki do piłki ręcznej, słupki i siatkę do siatkówki oraz ogrodzenie (piłkochwyt); zaproszenie przez organizatora na ceremonię otwarcia obiektu gwiazdy piłki nożnej, zestaw: telewizor 50", stojak mobilny, komplet materiałów edukacyjnych na DVD;
– II miejsce: nagroda pieniężna (6000 zł), która musi zostać w całości przeznaczona na realizację sportowych zajęć pozalekcyjnych, komplet piłek, 2 bramki pompowane, zestaw farb sponsora o wartości 1000 zł; zestaw przyrządów do ćwiczeń oraz zestaw dla nauczyciela WF-u, zestaw interaktywny (tablica ceramiczna, uchwyt, ekran); stół do piłkrzyków "Orlik";
– III miejsce: zestaw: telewizor 50", stojak mobilny, komplet materiałów edukacyjnych na DVD; komplet piłek, stół do piłkarzyków "Orlik", zestaw farb sponsora o wartości 1000 zł; zestaw przyrządów do ćwiczeń oraz zestaw dla nauczyciela WF-u
– miejsca IV – XX: zestaw farb sponsora o wartości 1000 zł; stół do piłkrzyków "Orlik".

Terminy i procedura aplikowania
- Termin zgłoszenia szkoły przez odpowiednią jednostkę samorządu terytorialnego: 25 maja 2016 r.;
- termin rejestracji przez szkoły i przesłania pracy konkursowej: 27 maja 2016 r.

Więcej informacji
regulamin

Fundator

Laboratorium Komunikacji sp. z o.o.www: http://www.labkom.plul. Święckiego 1401-614 Warszawatel.: +48 22 833 23 78

Koordynator

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SAemail: konkurs@koloroweboiska.plwww: http://www.koloroweboiska.pl/regulamin39-102 Lubzina 34atel.: 14 681 11 11