Konkurs InnoApps, EU-China Hackathon Challenge

Fundator: Europejskie Forum Młodych Innowatorów
Deadline: Czekamy na nowy termin

Konkurs na kreatywne i innowacyjne aplikacje na system Android, które przyczynią się do rozwoju inteligentnych miast przyszłości.Konkurs organizowany jest przez Europejskie Forum Młodych Innowatorów (EYIF) we współpracy z Huawei,  AIESEC i Pinch.

Kto może wziąć udział w konkursie
Studenci i młodzi przedsiębiorcy z Europy i Chin w wieku do 28 lat.Zadanie konkursowe
Należy pokrótce przedstawić pomysł na aplikację w formie krótkiego filmu wideo (< 3 min.), i/lub prezentacji (15 slajdów), które będą zawierać odpowiedzi na następujące pytania:
– Jakie wyzwania/ problemy/ możliwości wprowadzenia ulepszeń istnieją w waszym mieście? Jak sprawić by miasto stało się bardziej ‘inteligentne’?
– W jaki sposób aplikacja stanowi rozwiązanie dla wyzwań i na czym polega jej innowacyjny charakter?
– Jakie macie wcześniejsze doświadczenia w opracowywaniu aplikacji?
– W jaki sposób odniesiecie korzyści ze współpracy w międzykulturowym zespole?

Jak aplikować
Zgłoszenia należy składać na formularzu zgłoszeniowym online.
Wszystkie materiały zgłoszeniowe muszą być opracowane w jęz. angielskim.
 
Nagrody
Wybrani finaliści zostaną zaproszeni do bezpłatnego udziału w hackathonie, który odbędzie się w Brukseli, w połowie lutego 2015 r. Kulminacyjnym punktem tego wydarzenia będzie finał, transmitowany na żywo.
Zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody pieniężne, telefony komórkowe oraz możliwość promocji w kanałach InnoApps. Termin zgłoszeń
Zgłoszenia można było przesyłać w kilku terminach. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony z 9 listopada na 7 grudnia 2014 r., 23:30 CET.

Więcej informacji