Młodzieżowa Stolica Europy 2020

Ostrzeżenie

Szanowni Państwo,
Ze względu na zmianę systemu administracyjnego, opisy niektórych programów grantowych znajdujących się w naszej bazie mogą wyświetlać się w niepoprawny sposób. Krajowe Biuro Eurodesk Polska dokłada wszelkich starań, żeby prawidłowy widok programów został przywrócony w możliwie najkrótszym czasie.
Dziękujemy za wyrozumiałość.
Krajowe Biuro Eurodesk Polska
Fundator: Europejskie Forum Młodzieży
Deadline: Czekamy na nowy termin

Europejskie Forum Młodzieży szuka miast-kandydatów na Młodzieżową Stolicę Europy 2020. Miano Młodzieżowej Stolicy Europy miasto otrzymuje na jeden rok, podczas którego angażuje się w młodzieżowe przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, społecznym i ekonomicznym.

Inicjatywa ma przyczynić się do rozwoju nowych pomysłów i innowacyjnych projektów, dzięki którym wzrośnie aktywne uczestnictwo młodych ludzi społeczeństwie. Ma też stanowić przykład rozwoju europejskich miast pod kątem młodzieży. Pierwszą Młodzieżową Stolicą Europy był Rotterdam.

Miasto może zostać Młodzieżową Stolicą Europy jeśli wyróżnia się w pozytywny sposób i posiada ambitny program wzmacnia i wspierania młodzieży. Tytuł przyznaje jury składające się z europejskich organizacji młodzieżowych i partnerów instytucjonalnych.

Kto może składać wnioski:
Aplikacje mogą składać wszystkie władze lokalne (miasta lub grupy miast, metropolie, aglomeracje) z krajów Unii Europejskiej i należące do Rady Europy.

Terminy aplikowania
- Termin zgłoszeń koncepcji: 26 lutego 2017 r. (opłata 300 euro przed upływem deadline'u na zgłoszenia)
- Termin nadesłania kompletnej aplikacji: 25 czerwca 2017 r. (opłata 700 euro przed upływem deadline'u na zgłoszenia)
- Termin pełnego uzupełnienia aplikacji: 1 października 2017 r.

Więcej informacji