Morze słów – międzynarodowy konkurs literacki

Fundator: Fundacja Anny Lindh
Deadline: Czekamy na nowy termin

Fundacja Anny Lindh oraz Europejski Instytut Morza Śródziemnego zapraszają na kolejną edycję międzynarodowego konkursu literackiego na krótkie opowiadanie „Morze słów”. Konkurs skierowany jest do młodych ludzi z 43 krajów regionu Europy i Basenu Morza Śródziemnego.

Konkurs skierowany jest do młodych ludzi między 18. i 30. rokiem życia, obywateli 43 krajów regionu Europy i Basenu Morza Śródziemnego (w tym Polski).

Tematem konkursowym jest "Młodzież, stereotypy i radykalizacja". Długość opowiadania nie może przekroczyć 2500 słów. Opowiadania mogą być napisane w jednym z języków urzędowych uczestniczących krajów, muszą to być oryginalne i niepublikowane prace.
Autorzy prac muszą dołączyć do nadesłanych tekstów swoje dane osobowe (imię i nazwisko, miejsce urodzenia, narodowość, adres pocztowy oraz e-mail).

Nagrody
Jury wyłoni 15 finalistów, którzy wezmą udział w ceremonii wręczenia nagród (17 października 2017 r.), warsztatach pisarskich (18 października) oraz podróży po Hiszpanii z przewodnikiem (19 października). Z okazji 10-lecia konkursu do udziału w tych aktywnościach zostanie zaproszonych 3 zwycięzców z poprzednich edycji, którzy odnieśli sukcesy literackie.

Koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia pokrywa organizator.

Termin zgłoszeń: 24 maja 2017 r. (selekcja krajowa), 14 sierpnia 2017 r. (selekcja międzynarodowa).

W roku 2014 pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Polka, Martyna Chrześcijańska, tekstem Seven Years in Dreamland. Tekst Martyny oraz innych uczestników można przeczytać w publikacji, którą można pobrać ze strony internetowej.

Więcej informacji