Study Tours to Poland (STP)

Fundator: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Deadline: Czekamy na nowy termin

Wizyty studyjne w Polsce dla zaangażowanych w życie publiczne studentów pierwszych lat studiów z Białorusi, Ukrainy, Mołdawii I wybranych regionów Rosji.

Program powstał przy współpracy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji „Borussia”, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Fundacji Edukacja dla Demokracji.

Wizyty studyjne STP polegają na pracy w międzynarodowej grupie, nastawionej na zdobycie nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności.

Kto może aplikować
Studenci z Białorusi, Mołdawii, Ukrainy i Federacji Rosyjskiej (z obwodów briańskiego, kaliningradzkiego, nowogrodzkiego, leningradzkiego i miasta Sankt Petersburg), w wieku od 18–21 lat (osoby urodzone w okresie 1 stycznia 1995 r. – 30 czerwca 1998 r.), z paszportem ważnym co najmniej do 31 marca 2017 r. Osoby, które już uczestniczyły w STP nie mogą ponownie ubiegać się o udział w programie. Studenci, którzy aplikują o udział w programie powinni być osobami aktywnymi, zaangażowanymi w sprawy publiczne.

Termin i czas trwania wizyt
12-dniowe wizyty odbędą się w październiku i listopadzie.

Koszty uczestnictwa
Proces aplikacji jest bezpłatny. Organizator pokrywa wszystkie koszty związane z wizytą oraz zwraca koszty podróży (do określonych kwot, w zależności od kraju i strefy, określonych w regulaminie). Uczestnicy otrzymują zaproszenia uprawniające do otrzymania bezpłatnych wiz na czas udziału w programie.

Termin zgłoszeń: 8 lipca 2016 r.

Więcej informacji
(informacje dostępne są w języku ukraińskim, rosyjskim i białoruskim).

Fundator

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolnościemail: paff@pafw.plwww: http://www.pafw.plul. Królowej Marysieńki 4802-954 Warszawatel.: (22) 550 28 00fax: (22) 550 28 01

Koordynator

Wspólnota Kulturowa "Borussia"email: sekretariat@borussia.plwww: http://www.borussia.pl/ul. Zyndrama z Maszkowic 210-133 Olsztyntel.: 89 523 72 93fax: 89 534 00 26