Wolontariat w ochronie zabytków

Fundator: Internationale Jugendgemeinschaftsdienste
Deadline: Czekamy na nowy termin

Roczny wolontariat na rzecz ochrony zabytków w Niemczech dla osób w wieku 18-26 lat. W Polsce program koordynuje Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość.Wolontariat obejmuje pracę w jednej z poniższych instytucji:

  • muzeum i organizacje kulturalne (oprowadzanie po muzeum, opracowywanie materiałów informacyjnych)

  • urząd ochrony zabytków (np. zarządzanie dokumentacją, archiwizacja zabytków)

  • instytucje archeologiczne (np. archeologiczne wykopaliska i ich archiwizacja)

  • biuro architektoniczne (np. pisemna i fotograficzna dokumentacja budowy, pomiary)

  • warsztat rzemieślniczy (np. stolarnie, ciesielnie, murarnie, obróbki kamienia naturalnego)

  • warsztat restauracji zabytków (np. restauracja i konserwacja starych mebli, malowideł ściennych)


Projekt oferuje udział w siedmiu tygodniowych seminariach na temat ochrony zabytków i kultury Polski i Niemiec, pozwala zdobyć wiedzę teoretycznę z historii sztuki oraz praktykę w dziedzinie sztuk pięknych i rzemiosła (malarstwo, rzeźba w glinie i w drewnie). Wolontariat zaplanowany jest na okres 1 września 2013 - 31 sierpnia 2014.

Projekt realizowany jest przez Internationale Jugendgemeinschaftsdienste i Deutsche Stiftung Denkmalschutz. Każdego roku z początkiem września rozpoczyna się nowy projekt, w którym uczestniczy 20-30 wolontariuszy z Polski i Niemiec. Każdemu z uczestników, zgodnie z jego zainteresowaniami, przydzielane jest miejsce pracy na terenie Mecklenburg Vorpommern. Wcześniejsze zgłoszenie zwiększa szanse udziału w projekcie i wyboru miejsca wolontariatu.

Kto może wziąć udział w wolontariacie:

  • osoby w wieku 18-26 lat, które chcą pogłębić znajomość języka niemieckiego i poznać kulturę północnych Niemiec (Mecklenburg-Vorpommern)


Wolontariusz ma zapewnione wyżywienie, zakwaterowanie, miesięczne kieszonkowe, świadczenia socjalne (ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne), a także możliwość udziału w kursie językowym.Termin zgłoszeń upłynął 30 czerwca 2013 r.
O terminie kolejnej edycji programu poinformujemy niezwłocznie po jego ogłoszeniu przez organizatora.Informacji udziela:
Dagmara Różalska
ul. Lenartowicza 3-4
71-445 Szczecin
Tel: (+48) 609279618
E-mail: rozalska@cpt.org.pl

Więcej infomacji na stronie: http://www.cpt.org.pl/fjd/index.php

Fundator

Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamośćemail: sekretariat@cpt.org.plwww: http://www.cpt.org.plul. Marii Skłodowskiej-Curie 471-332 SzczecinZP, PL

Koordynator

Internationale Jugendgemeinschaftsdienstewww: http://freiwilligesjahr-nds.ijgd.deLandesverein Niedersachsen e.V.Katharinenstr. 1331135 HildesheimNiemcytel.: 05121- 206 61-20/-30fax: 05121-20661-45