Workcampy w gospodarstwie rolnym w Niemczech

Ostrzeżenie

Szanowni Państwo,
Ze względu na zmianę systemu administracyjnego, opisy niektórych programów grantowych znajdujących się w naszej bazie mogą wyświetlać się w niepoprawny sposób. Krajowe Biuro Eurodesk Polska dokłada wszelkich starań, żeby prawidłowy widok programów został przywrócony w możliwie najkrótszym czasie.
Dziękujemy za wyrozumiałość.
Krajowe Biuro Eurodesk Polska
Fundator: Fundacja Fercher von Steinwand e.V
Deadline: 2018-07-15

Miesięczne workcampy w gospodarstwie rolnym dla osób w wieku 18-26 lat, dla Fundacji Fercher von Steinwand.

Zadaniem wolontariuszy jest opieka i pielęgnacja obszaru należącego do Fundacji Fercher von Steinwand. Są to prace rolne, ogrodnicze i gospodarskie oraz - w razie niepogody - drobne prace budowlane

Workcampy odbywają się w miejscowości Dürnau położonej w Górnej Szwabii, między Stuttgartem a Jeziorem Bodenskim. Oferta w czasie wolnym obejmuje spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, wędrówki w Alpach oraz w dolinie Dunaju, imprezy kulturalne, pomoc przy nauce języka niemieckiego, wykłady o różnorodnej tematyce oraz zwiedzanie okolicznych zabytków.

Workcampy odbęda się w następujących terminach: 1- 30 czerwca,  1- 31 lipca, 1-31 sierpnia.

Kto może wziąć udział w workcampie: 
Workcamp jest skierowany do osób w wieku 18-26 lat, ale organizator dopuszcza możliwe ustępstwa od tego przedziału wiekowe (do indywidualnego uzgodnienia)

Wysokość dofinansowania
Koszt udziału w workcampie wynosi 25 euro (niezależnie od długości pobytu). Fundacja Fercher von Steinwand zapewnia wyżywienie, nocleg oraz ubezpieczenie. Wydatki na kieszonkowe oraz koszty podróży pokrywają uczestnicy.

Liczba miejsc jest ograniczona. Wcześniejsze zgłoszenie zwiększa szanse na udział w workcampie.

Więcej informacji w języku niemieckim i angielskim na stronie: http://www.ferchervonsteinwand.org

Fundator

Fundacja Fercher von Steinwand e.V.email: agata@ferchervonsteinwand.orgwww: http://www.ferchervonsteinwand.org/Im Winkel 11DE 88422 Dürnautel.: +49 758 293 000fax: +49 758 293 0020