Młodzież ma głos

Warsztaty mają zachęcić do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale nie mają charakteru propagandowego. Przeznaczone są dla młodzieży w wieku 16-19 lat.

Przybliżają działalność jedynej powszechnie wybieranej unijnej instytucji, pokazują proces decyzyjny w Unii Europejskiej, stwarzają okazję do dyskusji o wartościach europejskich i wpływie Unii na ich codzienne życie. Na zakończenie uczestnicy zastanawiają się, co Unia może zrobić dla nich, a co oni dla Unii.

Zajęcia prowadzone są w przystępnej formie i atrakcyjnej oprawie. Ćwiczenia angażują uczniów m.in. poprzez wykorzystanie internetowych platform umożliwiających interakcję przy pomocy telefonów komórkowych. Uczestnicy głosują, uczestniczą w burzy mózgów, konkurują ze sobą. Na nudę nie ma więc ani miejsca, ani czasu. Warto się o tym przekonać na własnej skórze zapraszając konsultanta Eurodesk Polska do poprowadzenia tych jedynych w swoim rodzaju 90-minutowych warsztatów.

Zajęcia prowadzą konsultanci Eurodesk Polska z następujących miast: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Mińsk Mazowiecki, Radom, Szczecin, Warszawa.

Kontakty na stronie: www.eurodesk.pl/kontakt

Zobacz film o lekcji:

https://www.youtube.com/watch?v=aTWNLQeVpEk&t=9s