Altruista w akcji, czyli wszystko, co chcesz wiedzieć o wolontariacie zagranicznym

Broszura zawiera mnóstwo informacji o możliwościach wolontariatu zagranicznego.Sześćdziesięcioczterostronicowa publikacja składa się z czterech części. Na początek wyjaśnia podstawowe zasady wolontariatu za granicą. W części drugiej opisuje programy, które mają przedstawicielstwa w Polsce. W części trzeciej - programy organizacji międzynarodowych. Ostatni rozdział składa się z najciekawszych propozycji wolontariatu w wybranych krajach europejskich. „Altruista w akcji” jest publikacją bezpłatną. Można ją otrzymać w siedzibie Krajowego Biura lub w jednym z kilkudziesięciu punktów Eurodesk Polska.

http://www.eurodesk.pl/sites/eurodesk.pl/files/publication/6947/Altruista_w_Akcji_2014.pdf

Wydawca

  Eurodesk Polska
  ul. Mokotowska 43
  00-551 Warszawa
  22 46 31 450; 0 801 134 001
  22 46 31 025/026
  eurodesk@eurodesk.pl
  Strona www
  Eurodesk to europejski program informacyjny dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Eurodesk udziela informacji bezpośrednio, przez telefon lub internet oraz gromadzi dane na temat programów, organizacji i dostępnych źródeł informacji. Rozpowszechnia również informacje na swoich stronach internetowych, w biuletynach i publikacjach.

  The Eurodesk Poland
  Eurodesk is an European information programme for young people and youth workers. It provides information: direct, by phone or via the Internet and collects data on programmes, organisations and other available information resources. It publishes information on its Internet site as well as issuing a bulletin.