Edukacja na ulicy

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
15-11-2016

Jeśli dziecko nie może pójść do szkoły, szkoła przyjedzie do dziecka – tak brzmi motto belgijskiej organizacji zajmującej się dziećmi ulicy. Aktywiści szukają w Polsce partnerów do współpracy.

Działacze belgijskiej organizacji podróżują po całym świecie mobilną szkołą, w której oferują dostęp do setek gier edukacyjnych. Mogą z nich korzystać streetworkerzy, czyli osoby zajmujące się dziećmi pochodzącymi ze środowisk o mniejszych szansach.

Wszystkie oferowane gry mają na celu podniesienie samooceny dzieci, odkrycie ich talentów i uświadomienie im drzemiącego w nich potencjału. Belgowie proponują, by skupić się na szansach, a nie problemach – i właśnie temu służyć ma mobilna szkoła. Ma być otwartym miejscem spotkań i rekreacji, w którym dzieci i młodzież będą się czuły akceptowane i docenione.

Za swą działalność Mobile School otrzymała w 2016 r. Europejską Nagrodę Obywatelską, przyznawaną przez Parlament Europejski.

Instytucje i organizacje zainteresowane współpracą z Belgami znajdą szczegółowe informacje na stronie www.mobileschool.org.

Gdzie: 
cała Polska
Kiedy: 
2017 r.
Deadline: 
31.12.2017
Więcej informacji: