Fjällräven Polar – przygoda czeka!

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
20-11-2015

Rozpoczęła się rekrutacja śmiałków, którzy na początku kwietnia przyszłego roku wyruszą na zimową ekspedycję na psich zaprzęgach po północnej Skandynawii. Dla Polaków zarezerwowano dwa miejsca.

W wyprawie weźmie udział 20 osób z całego świata. Szansę na wyjazd ma każdy chętny – dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i profesjonalnemu ekwipunkowi uczestnicy będą w stanie poradzić sobie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

300-kilometrowa trasa wyprawy rozpoczyna się w Signaldalen w Norwegii, a kończy koło Jukkasjärvi w szwedzkiej Laponii. Na pomysł arktycznej wyprawy wpadł Kenth Fjellborg, jeden z czołowych maszerów szwedzkich, kiedy na początku lat 90. poznał założyciela marki Fjällräven – Åke Nordina. Ich marzeniem była organizacja szwedzkiego odpowiednika wyścigów psich zaprzęgów, ale dostępnych dla wszystkich. Pierwsza edycja ekspedycji odbyła się w 1997 r. Podczas poprzedniej edycji imprezy w 2015 r. Polskę reprezentowała Kate Zamana, córka znanego niegdyś polskiego kolarza Cezarego Zamany.

Aby dołączyć do ekspedycji, trzeba wysłać swoje zgłoszenie poprzez stronę internetową: www.fjallravenpolar.com. Na dołączonym zdjęciu lub w filmie należy wyjaśnić, dlaczego jest się najlepszym kandydatem do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Zaproszenie od organizatorów otrzyma osoba, która uzyska największą liczbę głosów internautów. Drugiego uczestnika wybierze jury Fjällräven.

Gdzie: 
Norwegia, Finlandia
Kiedy: 
kwiecień 2016 r.
Deadline: 
10.12.2015
Więcej informacji: