Sound in the Silence – program edukacyjny w Niemczech

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
01-04-2019

Już po raz siódmy nauczyciele i uczniowie z Polski oraz pozostałych krajów UE mogą zgłaszać się do niekonwencjonalnego programu łączącego wizyty w miejscach pamięci z lekcjami historii oraz działaniami artystycznymi.

Celem interdyscyplinarnego projektu Sound in the Silence jest zachęcenie europejskich licealistów do pogłębionej refleksji nad trudnymi aspektami historii XX wieku poprzez sięgniecie po środki artystyczne. Każda edycja odbywa się w innej, starannie dobranej lokalizacji. W tym roku uczestnicy poznają historię byłego niemieckiego nazistowskiego bunkra i fabryki okrętów podwodnych Valentin, ze specjalnym naciskiem położonym na kwestię pracy przymusowej. Korzystając ze swoich przemyśleń i emocji, licealiści we współpracy z profesjonalnymi artystami przygotują spektakl opierający się na ruchu, dźwięku, śpiewie i twórczym pisaniu, który następnie zaprezentują na terenie bunkra.

Tegoroczna edycja projektu rozpocznie się na początku października. Jej ogranizatorami są Europejska Sieć Pamięć i Solidarność oraz stowarzyszenie MOTTE.

Więcej informacji

 

Gdzie: 
Bremen, Niemcy
Deadline: 
30.04.2019