Szkoła Dialogu - zaproszenie dla szkół

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
21-08-2017

Program kierowany jest do uczniów, którzy samodzielne odkrywają i upamiętniają historię przedwojennej społeczności żydowskiej w swojej miejscowości.

Szkoła Dialogu szerzy wiedzę na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Co roku w programie bierze udział 1200 licealistów i gimnazjalistów.

Uczniowie i uczennice uczestniczą w cyklu czterech warsztatów, podczas których przygotowują swój autorski projekt – wycieczkę śladami Żydów ze swojej miejscowości. Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych trenerów, którzy merytorycznie wspierają działania uczniów i przybliżają im kulturę żydowską. Pomysły uczniów biorą udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt upamiętniający, a szkoły otrzymują tytuł Szkoły Dialogu.

Najlepsze projekty wyróżniane są cennymi nagrodami dla uczniów, szkół i nauczycieli-opiekunów wręczanymi podczas dorocznej Gali Szkoły Dialogu.

Udział w programie jest bezpłatny. Należy wypelnić formularz aplikacyjny. Osobny formularz dla szkół spoza Warszawy dostępny jest pod tym linkiem.

Gdzie: 
Cała Polska
Kiedy: 
4.09 - 30.11. 2017
Osoba kontaktowa: 
Julia Machnowska
Telefon: 
22 551 50 26
Deadline: 
31.08.2017