Wolontariat Europejski we Francji

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
09-10-2018

“Foyer Jacques Duclos” poszukuje dwóch wolontariuszy, którzy chcieliby zaangażować się w działania na rzecz seniorów w Châlette-sur-Loing w centralnej Francji. Projekt rozpoczyna się w styczniu 2019 roku i potrwa 12 miesięcy.

Do zadań wolontariuszy należeć będzie spędzanie czasu z rezydentami domu starości (rozmowy, czytanie ksiażek, gra w gry planszowe itd.), pomaganie im w codziennych zajęciach (gotowanie, prace w ogrodzie) oraz asystowanie podczas zajęć artystycznych i warsztatów. 

Uczestnicy wymiany będą mieli również wiele okazji realizowania własnych pomysłów i inicjatyw: mile widziane są osoby, które chciałyby wdrożyć swój własny projekt związany z włączaniem seniorów w życie społeczne i angażowaniem ich w działania artystyczne.

Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie. Wolontariusze otrzymają również po 325 euro miesięcznie na pokrycie kosztów wyżywienia i własne wydatki oraz mogą liczyć na bezpłatne lekcje j. francuskiego.

Zgłoszenia zawierające CV należy przesyłać na adres: personnel@ville-chalette.fr

Więcej informacji o wolontariacie można znaleźć w załączonej broszurze. 

Udział w projekcie i podróż oraz kieszonkowe dla wolontariusza pokrywa program finansujący: Europejski Korpus Solidarności.

Deadline: 
16.10.2018
ZałącznikWielkość
PDF icon ESC_opportunities_Chalette_sur_Loing_France.pdf315.78 KB