Wolontariusze "bez granic" poszukiwani!

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
12-03-2018

Instytut Myśli Schumana oraz Caritas Polska poszukują wolontariuszy, którzy pomogą w realizacji "Wielkanocy bez granic" - projektu, który ma zachęcić polskie rodziny do przyjmowania cudzoziemców do swoich domów na Święta Wielkiej Nocy.

Wolontariusze odwiedzą miejsca przebywania cudzoziemców w Polsce i wręczą obcokrajowcom zaproszenia do udziału w akcji oraz materiały informacyjne. Będą również informowali o przedsięwzięciu przedstawicieli polskich rodzin. Regionalne grupy wolontariuszy będą współpracować z zespołem centralnym, który będzie służył pomocą merytoryczną i techniczną.

W ramach projektu "Wielkanoc bez granic" przeprowadzone zostaną telewizyjne, radiowe, internetowe i plakatowe kampanie reklamowe zachęcające polskie rodziny do przyjęcia cudzoziemca na Święta Wielkiej Nocy (1 lub 2 kwietnia 2018 r.). W tych samych reklamach cudzoziemcy będą informowani o możliwości uczestniczenia we wspólnym posiłku z polską rodziną. Będą także organizowane spotkania, podczas których cudzoziemcy spotkają się z Polakami przed Wielkanocą.

Więcej informacji o projekcie: www.wielkanocbezgranic.com

Deadline: 
25.03.2018