Rzeszów: gra miejska "Zapisane w terenie"

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
12.09.2018

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza na historyczno-literacką grę miejską dla młodzieży „Zapisane w terenie”, która odbędzie się w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.

WiMBP Rzeszów
Autor zdjęcia lub licencja: 
WiMBP Rzeszów

Gra adresowana jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych i ich opiekunów. Zadaniem graczy podzielonych na 5-osobowe drużyny (uczniowie plus opiekun) będzie odszukanie określonych punktów w centrum Rzeszowa i rozwiązanie zadań, a następnie w jak najkrótszym czasie zameldowanie się na mecie.

Włączając się w zabawę uczestnicy zwiedzą centrum Rzeszowa, odwiedzą wybrane miejsca oraz poznają zabytki oraz sylwetkę Franciszka Kotuli – znanego etnografa, historyka, folklorysty, muzeologa i kolekcjonera, twórcę Muzeum Regionalnego Ziemi Rzeszowskiej. 

Dla pierwszych trzech drużyn organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci kart podarunkowych do Empiku. Pozostali uczestnicy otrzymają drobne upominki.

Start o godz. 10:00, 15 września 2018 r. (sobota), ul. Słowackiego 11.

Udział w grze wymaga wcześniejszej rejestracji. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje na stronie www.wimbp.rzeszow.pl