Śladami BoGUSława w Rzeszowie

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
10.09.2018

Urząd Statystyczny w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zapraszają uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz III klas gimnazjów z województwa podkarpackiego do udziału w III edycji projektu „Śladami BoGUSława – matematyczne warsztaty i gra miejska”.

pixabay
Autor zdjęcia lub licencja: 
pixabay

Celem przedsięwzięcia jest odciągnięcie młodych ludzi od ekranów telewizorów oraz monitorów komputerów/telefonów i pokazanie im, że uczyć można się nie tylko w „sztywnych” ławkach szkół, a nauka może stać się zabawą oraz dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Organizatorzy chcą także zachęcić nauczycieli do sięgania po nowe, alternatywne metody przekazywania tej wiedzy. 

Projekt realizowany będzie w dwóch etapach. Pierwszy z nich to warsztaty, mające na celu zdobycie i wykorzystanie w praktyce wiedzy z zakresu wybranych działów matematyki. Okazją do sprawdzenia nabytych umiejętności będzie drugi etap projektu, czyli atrakcyjna gra miejska przeprowadzona na terenie Rzeszowa.  

Aby wziąć udział w projekcie i mieć szansę na cenne nagrody rzeczowe, wystarczy zebrać i zarejestrować 4-osobowy zespół, w skład którego wejdzie 3 uczniów i jeden pełnoletni opiekun (np. student, rodzic, nauczyciel).

Więcej informacji i regulamin dostępne na stronie rzeszow.stat.gov.pl 

Zespoły można zgłaszać do 17.09.2018 r.