Szczecin ma mapę wolontariatu

29.05.2017

Stowarzyszenie Polites uruchomiło mapę wolontariatu. Zobacz co dzieje się w Twojej okolicy i włącz się do akcji.

mapa wolontariatu
Autor zdjęcia lub licencja: 
www.polites.org.pl
Opis zdjęcia: 
Mapa Szczecina z zaznaczonymi ośrodkami wolontariatu

Dziewiętnaście punktów na mapie Szczecina. Pomoc prawna, pomoc osobom z niepełnosprawnościami, zajęcia z obszaru kultury i sztuki. Dzięki takiej mapie można odkryć wiele ciekawych miejsc, o których istnieniu pewnie niejeden mieszkaniec Szczecina nie zdawał sobie sprawy. 

Pomysł Stowarzyszenia Polites powinien zainspirować do tworzenia podobnych map wiele innych organizacji. To świetny i bardzo prosty sposób na wizualizację tego, jak dużo się dzieje. Po najechaniu kursorem na znacznik, wyświetla się podstawowa informacja na temat aktywności jaką można podjąć w danym miejscu. I tak, czytamy na przykład o "IN TRACTU" - zajmują się tam organizacją wydarzeń kulturalnych na terenie Szczecina. Na koncie mają pokazy filmowe, prowadzenie offowej galerii sztuki i escape room. Obecnie koncentracja skupia się na nowym projekcie - Szczecińskim Bazarze Rozmaitości. Będzie eko bazar, rękodzieło, giełda winyli, food tracki, bookcrossing, jadłodzielnia i pchli targ. 

Jeśli pochodzisz ze Szczecina, koniecznie przejrzyj zawartość mapy. Jeśli daleko Ci do Szczecina, wejdź na stronę żeby się zainspirować.