Akademia (młodych) Liderów

26-03-2020

Fundacja Świętego Mikołaja zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowychh do udziału w kolejnej edycji Akademii Liderów. Jesteś społecznikiem? Chcesz zrealizować swój własny lokalny projekt? Zgłoś się!

Akademia Liderów to program szkoleniowo-stypendialny dla młodych osób, które chcą nauczyć się samodzielnie prowadzić projekty społeczne.

Mogą w nim wziąć udział uczniowie w wieku 16-20 lat, którzy mają dobre wyniki w nauce oraz angażują się w inicjatywy na rzecz swoich społeczności, np. działają w samorządzie szkolnym, w harcerstwie albo w parafii.

Aby zostać słuchaczem Akademii, należy opisać swój pomysł na projekt o tematyce społecznej, kulturalnej lub historycznej i do 26 kwietnia wypełnić formularz zgłoszeniowy. Można zgłaszać się samodzielnie lub w zespołach dwuosobowych.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie maksymalnie 30 najciekawszych. Ich autorzy wezmą udział w 10-dniowej Szkole Letniej, podczas której poznają tajniki profesjonalnego zarządzania projektem oraz spotkają się z ludźmi, którzy od wielu lat kształtują życie publiczne w Polsce. Pod okiem doświadczonego tutora zrealizują też swoje autorskie projekty (w okresie 1 września - 30 listopada). Podczas Szkoły Zimowej, kolejnego wyjazdu, uczestnicy programu zaprezentują zrealizowany przez siebie projekt.

Co ważne, przez cały rok szkolny 2020/2021 liderzy otrzymują stypendium na rozwój swoich pasji i talentów (200 zł miesięcznie).

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie organizatora.

Kiedy: 
27.07.202013.12.2020
Termin zgłoszenia: 
26.04.2020