Akademia Praw Człowieka

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
01-02-2016

Interesujesz się prawami człowieka? Nie zgadzasz się na dyskryminację i chcesz działać na rzecz zmiany? Weź udział w Akademii Praw Człowieka organizowanej przez stowarzyszenie Humanity in Action Polska.

Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej to program, podczas którego uczestnicy i uczestniczki pogłębiają swoją wiedzę na temat mierzenia się przez polskie państwo i społeczeństwo z wyzwaniami praw człowieka, transformacji systemowej, budowania społeczeństwa obywatelskiego i umacniania demokracji.

Uczestnicy i uczestniczki biorą aktywny udział w warsztatach, dyskusjach i codziennych prezentacjach. Każdy program podzielony jest na dwie części – pierwsza skupia się na przekazaniu uczestnikom niezbędnej wiedzy podczas spotkań i dyskusji z naukowcami, politykami, doświadczonymi aktywistami, działaczami NGO, dziennikarzami i pracownikami administracji publicznej. Następnie podczas warsztatów rozwijają oni praktyczne umiejętności liderskie i szukają rozwiązań, które pomogą zapobiegać dyskryminacji.

Zaproszenie skierowane jest do:
· osób interesujących się prawami człowieka oraz aktywnym przeciwdziałaniem dyskryminacji i mowy nienawiści,
· zainteresowanych pracą w sektorze pozarządowym oraz instytucjach międzynarodowych (HIA oferuje swoim absolwentom/absolwentkom specjalne programy stażowe, m.in. w Kongresie Stanów Zjednoczonych oraz Parlamencie Europejskim),
· studentów i studentek wszystkich kierunków studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich,
· absolwentów i absolwentek uczelni, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2014 roku,
· osób o dobrej znajomości j. angielskiego (program prowadzony jest całkowicie w języku angielskim).

Uwaga! Limit wieku: 28 lat.

Każdy z uczestników po zakończeniu programu realizuje swój „Action Project”, czyli opracowany przez siebie i osobiście wdrożony autorski projekt społeczny. Absolwenci Akademii mogą także brać udział w prestiżowych programach stażowych Humanity in Action, organizowanych np. w Parlamencie Europejskim i Kongresie Stanów Zjednoczonych, a także korzystać z członkostwa w Humanity in Action Senior Fellows Network.

Udział w Akademii jest bezpłatny. Ponadto organizator pokrywa koszty zakwaterowania, lokalnego transportu, transportu na konferencję w Atenach i większą część kosztów wyżywienia.

Gdzie: 
Berlin/Warszawa/Ateny/Atlanta
Kiedy: 
27 maja - 26 czerwca; 5 do 30 lipca 2016 roku
Osoba kontaktowa: 
Jarmiła Rybicka
Termin zgłoszenia: 
23.02.2016