III Forum Compass

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
12-05-2016

Eksperci i przedstawiciele instytucji zaangażowanych w edukację na rzecz praw człowieka wezmą udział w spotkaniu organizowanym w Budapeszcie.

Celem spotkania jest podniesienie jakości, znaczenia i efektywności edukacji na rzecz praw człowieka, realizowanej z młodymi ludźmi. Spotkanie, organizowane w czasie estońskiej prezydencji w Radzie UE, ma przyczynić się do promowania podstawowych wartości Rady Europy oraz ochrony i promocji praw człowieka przysługujących dzieciom i młodzieży, co jest jednym z głównych priorytetów estońskiej prezydencji.

W spotkaniu wezmą udział specjaliści oraz przedstawiciele organizacji i instytucji zaangażowanych w edukację młodzieży na rzecz praw człowieka. Zgłoszenia do udziału w konferencji nadsyłać mogą osoby mające doświadczenie w tej dziedzinie, zainteresowane współpracą przy analizie wdrażania Karty Edukacji Obywatelskiej i Edukacji o Prawach Człowieka (Charter on EDC/HRE) oraz realizacji Młodzieżowego Programu Edukacji na rzecz Praw Człowieka.

Podstawowym warunkiem rekrutacji jest znajomość języka angielskiego lub francuskiego. Dodatkowe informacje w załączniku.

Gdzie: 
Budapeszt, Węgry
Kiedy: 
5-7 października 2016 r.
Termin zgłoszenia: 
08.06.2016
Więcej informacji: 
ZałącznikWielkość
PDF icon HREYF_2016_Call_for_participants_EN_WEB_1.pdf185.41 KB