Laboratoria demokracji

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
04-04-2017

Działasz na rzecz demokracji? Wiesz, jak w dobie populizmu odbudować zaufanie do mediów i partii politycznych? Zgłoś swój projekt do konkursu organizowanego w trakcie World Forum for Democracy.

Organizatorzy konferencji w Strasburgu czekają na zgłoszenia organizacji i instytucji (w szczególności koncernów medialnych i partii politycznych) z całego świata, zainteresowanych zaprezentowaniem konkretnych inicjatyw służących odbudowie społecznego zaufania do mediów i polityków. Przedsięwzięcia – polegające np. na zmianie etosu, sposobu organizacji, finansowania czy działania – mają służyć temu, by media i partie były bardziej aktywne, godne zaufania i bliższe obywatelom.

Autorzy wybranych inicjatyw otrzymają zaproszenie do udziału w laboratoriach będących głównym elementem World Forum for Democracy – międzynarodowego spotkania polityków, liderów opinii, aktywistów, przedsiębiorców, naukowców i dziennikarzy. Każde z przedsięwzięć zostanie przedstawione w trakcie 10-minutowej prezentacji, a następnie ocenione przez interdyscyplinarny panel ekspertów i uczestników laboratorium.

Kluczowe wnioski z analizy zostaną przedstawione podczas sesji plenarnej, w trakcie której opracowane zostaną konkluzje Forum. Uczestnicy Forum w głosowaniu wybiorą najciekawszą z przedstawionych inicjatyw – jej autorzy otrzymają nagrodę Democracy Innovation.
    
Podmioty zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na podany niżej adres.

Gdzie: 
Strasburg, Francja
Kiedy: 
8-10 listopada 2017 r.
Kiedy: 
04.04.2017
Termin zgłoszenia: 
30.04.2017
Więcej informacji: