Obywatele o demokracji - konferencja w Warszawie

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
09-02-2018

Stan praworządności, prawa kobiet, relacje Polski z Unią Europejską - takie tematy w kontekście naszego kraju najczęściej poruszają zagraniczne media. A jakie problemy napotykają inne kraje UE? Jak im zaradzić? O tym wszystkim młodzi Europejczycy porozmawiają podczas konferencji pt. „Citizenship at its Grassroots – European and Polish Perspective”.

Podczas trzydniowej konferencji młodzi ludzie będą mieli okazję wziąć udział w panelach dyskusyjnych dotyczących aktualnej sytuacji w Polsce i stanu demokracji w Europie. Prowadzone przez nauczycieli akademickich, polityków, dziennikarzy i aktywistów z całej Europy warsztaty pozwolą im lepiej zrozumieć, czym jest obywatelstwo i jaką rolę w demokratycznych państwach odgrywa zaangażowanie obywateli w sprawy publiczne.

Wydarzenie jest skierowane do młodych Europejczyków w wieku 18 – 30 lat. Językiem roboczym konferencji jest język angielski.

Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 55 euro (opłata zawiera m.in. pakiet konferencyjny, zakwaterowanie w hostelu, posiłki oraz bilety na komunikację publiczną).

Organizatorem konferencji jest AEGEE Warszawa.

Formularz aplikacyjny

Gdzie: 
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kiedy: 
23.03.201825.03.2018
Osoba kontaktowa: 
Przemysław Gaj
Termin zgłoszenia: 
01.03.2018