Podyskutuj z Tiborem Navracsicsem!

Ostrzeżenie

UWAGA! Informacja jest już nieaktualna.
11-04-2016

Radykalizacja, włączenie społeczne i zaangażowanie w demokracje na poziomie lokalnym – to trzy tematy spotkania z komisarzem UE ds. edukacji i kultury.

Debata z komisarzem będzie elementem Unijnej Konferencji Młodzieżowej, organizowanej 14 kwietnia br. w Amsterdamie. Weźmie w niej udział ponad 200 młodych ludzi z całej Europy oraz wielu decydentów, m.in. holenderski minister zdrowia, opieki społecznej i sportu Martin van Rijn.

Spotkanie będzie okazją do tego, by młodzi mogli przedstawić komisarzowi swoje pomysły na to, jak ograniczyć liczbę osób przedwcześnie kończących edukację oraz walczyć ze zjawiskiem wykluczenia społecznego.

Komisarz zaprezentuje też własne przemyślenia – ma podkreślić rolę nauczycieli i pracowników młodzieżowych w promowaniu włączenia społecznego i zwalczaniu nietolerancji. Navracsics zainauguruje również kampanię, w ramach której do 2019 r. wysłuchanych zostanie milion młodych Europejczyków – Komisja będzie analizować ich poglądy wyrażane w mediach społecznościowych oraz podczas różnego rodzaju wydarzeń.

Po dyskusji - od godz. 13:30 - Tibor Navracsics będzie przez godzinę odpowiadał na pytania zadane na Twitterze (hashtag: #AskNavracsics), dotyczące wolontariatu oraz zaangażowania młodzieży w życie lokalnych społeczności. 

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej oraz na twitterowym koncie Tibora Navracsicsa. 

Gdzie: 
Amsterdam, online
Kiedy: 
14 kwietnia 2016 r.
Termin zgłoszenia: 
14.04.2016