Granty -

Filmoteka Szkolna. Akcja!


Projekt przygotowuje młodzież do obcowania z dziełem filmowym, uczy krytycznego odbioru sztuki filmowej, rozwija aktywność twórczą młodych ludzi, pomaga odkryć własne pasje i talenty.

Filmoteka Szkolna. Akcja! to projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, popularyzujący wykorzystanie materiału filmowego podczas lekcji. Uczy krytycznego odbioru sztuki filmowej, rozwija aktywność twórczą młodych ludzi, pomaga odkryć własne pasje i talenty.

Projekt Filmoteka Szkolna. Akcja! ma na celu wspieranie nauczycieli w wykorzystaniu materiałów filmowych podczas  zajęć szkolnych, promocję dobrych praktyk z zakresu edukacji filmowej, a także stworzenie uczniom i nauczycielom możliwości nawiązania ogólnopolskich kontaktów oraz wymiany doświadczeń.

Co oferuje program:

  • Możliwość udziału w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez ekspertów.    
  • Pomoc merytoryczna i metodologiczna, w tym materiały dydaktyczne dla nauczycieli.    
  • Promocja działań młodzieży w mediach.    
  • Zaświadczenia dla nauczycieli i dyplomy dla uczniów.    
  • Cykliczny newsletter z ofertą dla zainteresowanych edukacją filmową.    
  • Możliwość udziału w Festiwalu Filmoteki Szkolnej z warsztatami, pokazami filmowymi i prezentacją projektów.

Zasady:

Na dobry początek, zgłoś się do programu! Filmoteka Szkolna to społeczność szkół, które chcą rozwijać się w obszarze edukacji filmowej. Zależy nam, by być z Wami w kontakcie, promować dobre praktyki i wzmacniać wymianę doświadczeń. Udział w Filmotece Szkolnej jest darmowy.

Realizuj działania z zakresu edukacji filmowej dostosowane do Twoich możliwości. Możesz poprowadzić zajęcia w oparciu o materiały dydaktyczne Filmoteki Szkolnej albo razem z młodzieżą wziąć udział w warsztatach, które zorganizują w Twojej szkole. 

Termin zgłoszeń : 31.12.2019

O nowym Terminie poinformujemy po ogłoszeniu przez organizatora.

Więcej na stronie programu.

#konkursy #kultura #media #szkoła #szkolenia #młodzież