Granty -

Workcampy - Stowarzyszenie Jeden Świat


Krótko i długoterminowe projekty wolontariatu na całym świecie.

Wolontariat Krótkoterminowy to międzynarodowe obozy wolontariacie zwane workcampami.

Cele:
Wolontariusze pracują ok. 6 godz. dziennie, przez 5 dni w tygodniu ich praca jest zależna od tematyki obozu - może to być praca z dziećmi, projekt ekologiczny, prace remontowe lub organizowanie festiwalu promującego pokój, tolerancję lub ekologię. Workcampy trwają od 10 dni do 4 tygodni.

Kto może zostać wolontariuszem:
Wolontariat Długoterminowy to oferta skierowana dla osób, które odbyły już przynajmniej jeden workcamp i mają doświadczenie. Projekty trwają od 3 do 12 miesięcy. Pracę odbywa się samemu, we dwie, maksymalnie trzy osoby.

  • Ukończone 18 lat
  • Znajomość języka obcego kraju goszczącego w stopniu komunikatywnym
  • Członkostwo w Stowarzyszeniu
  • Odbyty już jeden workcamp (tylko w wypadku wolontariatu długoterminowego)

Szeroki zakres służby pozwala zrealizować różnorodne zainteresowania. Projekty krótkoterminowe pozwalają przyzwyczaić się do pracy wolontariusza za granicą.

Aby zapisać się do Stowarzyszenia, należy wpłacić roczną składkę na konto (nr na stronie internetowej). Przed wyjazdem na workcamp należy wypełnić również specjalny formularz zgłoszeniowy (do pobrania na stronie) i złożyć go do siedziby Stowarzyszenia. Lista workcampów dostępna jest na stronie. Po formularz na wolontariat długoterminowy trzeba przyjść do biura osobiście. Tam też można dostać listę możliwych projektów.

Uczestnicy sami pokrywają koszty transportu. Ubezpieczenie jest zapewnione, ale tylko na czas wolontariatu i nie obejmuje podróży.

Więcej informacji na stronie organizatora.
 

#wolontariat

stopka strony