Konkursy

Konkurs #małekroki

Lubisz pisać? Weź udział w konkursie ogłoszonym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce pt. #małekroki i napisz felieton reporterski na… Instagram!


Konkurs #małekroki polega na opisaniu swojego przyjaciela z innego kraju Unii Europejskiej - kogoś za kim tęsknisz, a kogo jeszcze nie możesz osobiście zobaczyć. Tekst należy przesłać w formie felietonu reporterskiego przeznaczonego na Instagram – dlatego pod uwagę należy wziąć długość tekstu i odpowiedni styl narracji.

ZASADY KONKURSU
Aby wziąć udział w konkursie, trzeba przesłać tekst (od 1800 do 2000 znaków ze spacjami) o bliskiej nam osobie mieszkającej w innym kraju Unii Europejskiej. Do tekstu należy dołączyć zdjęcie lub grafikę przedstawiającą tę osobę, bądź miejsce, przedmioty, które się nam z nią kojarzą oraz hasztagi, którymi chcielibyśmy oznaczyć naszą pracę, m.in. hasztag kraju, z którego pochodzi bohater/ka felietonu. Prace konkursowe można przesyłać od 8 czerwca do 8 lipca br. włącznie na adres konkurs@malekroki.eu. W konkursie może wziąć udział każdy, kto ukończył 16 lat.
 
Szczegóły konkursu, regulamin i podpowiedzi, jak napisać felieton reporterski znajdują się na profilu Komisji Europejskiej na Instagramie oraz na stronie www.malekroki.eu.
 
NAGRODY
Nagrodą w konkursie są trzy miejsca na jednodniowe spotkanie warsztatowe prowadzone przez Mariusza Szczygła – reportera, redaktora i wydawcę książek literackich, laureata nagrody Nike. Mariusz Szczygieł, wraz z przedstawicielem Komisji Europejskiej, będzie także zasiadał w jury konkursu. Laureaci konkursu, otrzymają również najnowszą książkę Mariusza Szczygła pt. „Osobisty przewodnik po Pradze” z autografem autora. Książkę otrzymają też autorzy 10 wyróżnionych prac. Wybrane prace zostaną opublikowane na profilu Komisji Europejskiej na Instagramie oraz na stronie konkursowej.
 
DODATKOWE INFORMACJE:
Kontakt: konkurs@malekroki.eu


#instagram #felieton #reportaż #pandemia