Konkursy

Konkurs wiedzy o Ameryce

Ponad 1000 uczestników z całej Polski, średnio 170 dni szukania, czytania, pisania, ćwiczenia przed lustrem, trzy etapy i tylko kilkoro laureatów i laureatek. Oto konkurs I Know America w skrócie! 


I Know America to konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych przeznaczony dla uczniów szkół średnich, który już od 18 lat organizuje Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki i Amerykańską Izbą Handlową. 

Konkurs dzieli się na trzy etapy:

  • Etap I - uczestnicy rejestrują się na stronie oraz wypełniają test, który składa się z 30 pytań w języku polskim i 30 pytań w języku angielskim;
  • Etap II - zadaniem uczestników jest napisanie esejów w języku polskim na jeden z 15 tematów;
  • Etap III - finał w Warszawie - uczestnicy wyłonieni w II etapie nagrywają przemówienia na jeden z trzech ogłoszonych wcześniej tematów oraz przygotowują się do egzaminu finałowego, podczas którego pytania zadawać im będą recenzenci esejów oraz przedstawiciele Ambasady USA w Polsce.

Inicjatywa przeznaczona jest dla uczniów w wielu od 14 do 19 lat.

Nagrodami w konkursie są:

  • Trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego;
  • Jedno miejsce na miesięcznym stażu w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie;
  • Trzydniowe zwiedzanie Warszawy połączone z wizytą w szkole amerykańskiej oraz spotkaniem z amerykańskimi dyplomatami;
  • Miesięczny pobyt w USA na jednym z dwóch amerykańskich uniwersytetów - Wake Forest University w stanie Karolina Północna lub Purdue University w stanie Indiana.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie: https://knowamerica.pl/


#IKnowAmerica #konkurs