Konkursy

Nauka? Pokaż, jak ja widzisz!

Wiki Science to jeden z największych międzynarodowych konkursów fotograficznych dokumentujących świat nauki. Podziel się swoimi zdjęciami i graj o nagrody!


Celem Wiki Science Competition jest zachęcanie do tworzenia i dzielenia się twórczością obrazującą świat nauki. Zgłoszone w konkursie pliki, pokazujące m.in. obiekty i efekty badań, naukowców przy pracy czy aparaturę badawczą, pomogą zilustrować tysiące artykułów w różnych wersjach językowych Wikipedii, przyczyniając się w ten sposób do promowania nauki, pracy naukowców i efektów badań naukowych.

W tym roku zdjęcia i inne formy zapisu mogą być zgłaszane w siedmiu kategoriach konkursowych, w tym w nowej kategorii Astronomia oraz w wyróżnionej podkategorii Kobiety w nauce.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie naukowców, instytucje naukowe oraz miłośników nauki i fotografii, którym bliska jest idea promowania i upowszechniania nauki.

Zdjęcia nadsyłać można do 20 grudnia 2021.

Nagrody:
1. Nagroda – 1 600 PLN w formie karty podarunkowej;
2. Nagroda – 1 000 PLN w formie karty podarunkowej;
3. Nagroda – 800 PLN w formie karty podarunkowej.

Jury przyzna również rekomendacje do etapu międzynarodowego. Specjalna nagroda przewidziana jest dla instytucji naukowej lub innej organizacji związanej z nauką, która zgłosi do konkursu największą liczbę zdjęć.

Więcej informacji


#WikiScienceCompetition #Nauka #Konkurs #Wikipedia