O nas

Eurodesk w mediach

111.PNG

03.08.2021

Kielce dają lekcje z lockdownu

Regionalne Centrum Wolontariatu (Eurodesk Kielce) bierze udział w międzynarodowym projekcie „Lekcje z lockdownu”, który służy wypracowaniu najlepszych metod pracy zdalnej – informuje Gazeta Wyborcza. Jako inspiracje w projektach na temat lekcji zdanych kielecki punkt Eurodesku prezentuje eurolekcje, przygotowane przez Krajowe Biuro Eurodesk Polska.

 

popo.PNG

09.02.2021

Piszą o „Studiach bez granic”

Kolejne osoby mogą dowiedzieć się o najnowszej publikacji Eurodesk Polska. Tym razem informuje o niej Witryna Wiejska, skupiająca społeczności lokalne.

www.witrynawiejska.org

pop.PNG

04.02.2021

Radio OKO informuje o publikacji
O publikacji „Studia bez granic” piszą na stronie ostrołęckiego radia. Wszyscy zainteresowani mogą bezpłatnie ściągnąć publikację z naszej strony lub odebrać ją w jednym z lokalnych punktów Eurodesku w całej Polsce.

www.radiooko.pl

ppp.PNG

12.01.2021

Radio Eska o eurodeskowym tygodniu

Radio Eska informuje na swojej stronie o wydarzeniu zorganizowanym przez Przystanek Młodych, czyli inicjatywę Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach (Eurodesk Kielce). Podczas ferii organizatorzy zaplanowali trzy spotkania promujące międzynarodowe możliwości dla młodych. Jednym z nich jest eurolekcja z Karoliną Ludwikowską z Eurodesk Polska, która opowie o studiowaniu za granicą.

www.eska.pl

gliwice_logo_pelny_kolor.jpg

02.12.2020

Nowy punkt w Gliwicach

Gliwickie media piszą o powstaniu nowego Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk – do sieci dołączyło Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych. Konsultantki Eurodesk udzielają informacji o wolontariacie, międzynarodowych projektach czy stażach w instytucjach międzynarodowych. Mieszkańcy mogą korzystać z usług punktu od poniedziałku do piątku.

www.gliwice.eu

gostyn24

02.09.2020

W Gostyniu mówili o wolontariacie

O wolontariuszach z zagranicy, którzy razem z regionalnymi przedstawicielami Eurodesk Polska przyjechali do Gostynia promować wolontariat, pisze portal informacyjny miasta.

www.gostyn24.pl

lubelska tv

09.04.2020

Lubelska TV pisze o Sempre a Frente

Kolejne medium, tym razem Lubelska TV, pisze o sukcesie Fundacji Sempre a Frente. Projekt Fundacji zdobył pierwszą nagrodę i wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Eurodesk Awards.

www.lubelska.tv

Lublin

08.04.2020

Lublin: chwalą się zwycięzcami Eurodesk Awards

Lubelska Fundacja Sempre a Frente otrzymała międzynarodową nagrodę Eurodesk Awards 2020!
Fundacja otrzymała również wyróżnienie za projekt wymiany młodzieży Boost Your Future.

www.lublin.eu

Przeglad_koninski_logo.jpg

28.02.2020

Konin: Eurodesk informuje co Europa oferuje

Staramy się przybliżyć młodzieży wszystkie informacje, które pomogą w poszukiwaniu programów, projektów, szkoleń, szans jakie daje Europa – mówi Maria Sobczak, konsultantka Eurodesk Polska z Konina.

www.przegladkoninski.pl

IMG_7854.jpg

07.12.2019

Co dalej Unio

Wawrzyniec Pater z Krajowego Biura Eurodesk Polska bierze udział w debacie „Co dalej Unio", zorganizowanej przez punkt Eurodesk Polska w Rzeszowie. Zapis debaty na stronie: www.tiny.pl/tnw7j

czworka

27.06.2016

Wakacje z wolontariatem

Ochrona lasów w Portugalii, praca z dziećmi w Słowenii czy pomoc w rezerwacie w Wielkiej Brytanii? O tych i innych możliwościach wakacyjnego wolontariatu opowiada w radiowej Czwórce Łukasz Smogorowski z Eurodesk Polska.

POSŁUCHAJ

20.05.2016

Trzy pytania o Wolontariat Europejski

Koordynator Eurodesk Polska Wawrzyniec Pater opowiada o Wolontariacie Europejskim. Gdzie? W Polskim Radiu 4.

start w życie

28.03.2016

Ciekawy start w dorosłe życie

Wolontariat za granicą to nie tylko pomoc, to także inwestycja w samego siebie – mówi Wawrzyniec Pater, koordynator Eurodesk Polska w audycji poświęconej Wolontariatowi Europejskiemu.

POSŁUCHAJ

16.04.2015

O informacji dla młodzieży

Z okazji "Europejskiego Dnia Informacji Młodzieżowej” Wawrzyniec Pater opowiada w radiowej Czwórce o idei informacji młodzieżowej i działalności sieci Eurodesk Polska.

Time to move

13.10.2014

Tydzień na rzecz mobilności młodzieży

„Time to Move” to ogólnoeuropejska kampania zachęcająca młodzież do mobilności. Wawrzyniec Pater, koordynator Eurodesk Polska, opowiada o niej w wywiadzie na żywo w Polskim Radiu 4.

POSŁUCHAJ