Weź udział -

Opublikowane przez: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej

Rekrutacja wolontariuszy na projekty w Ugandzie, Meksyku i Paragwaju!


5 miesięcy wolontariatu globalnego finansowanego z środków Erasmus+  dla młodych osób w wieku 18-30 z woj. wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Ogólne informacje:

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej należy do konsorcjum globalnego projektu: P-Action ¨Personal is Political¨, współfinansowanego przez program Erasmus+ Unii Europejskiej, realizowanego z partnerami z Ugandy, Paragwaju, Meksyku, Polski i Grecji. Projekt ten oferuje młodym ludziom z 6 krajów możliwość zaangażowania się jako wolontariusze w działania podmiotów partnerskich, zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa w różnych społecznościach, zapewniając im narzędzia do podejmowania działań, które pozytywnie wpływają na nasze społeczeństwo i promują wartości takie jak równość, integracja, poszanowanie różnorodności i wiele innych, które są realizowane w ramach tego programu Unii Europejskiej.

W sumie dostępnych jest 5 miejsc:

- 2 miejsca w Cuautla, Meksyku, współpraca w działaniach środowiskowych i kulturalnych, nadzorowane przez stowarzyszenie AMVIAC.
- 2 miejsca w Kampali, Ugandzie, wspierające działania organizacji (taniec i inne formy ekspresji artystycznej) z dziećmi i młodzieżą, koordynowane przez podmiot  Soul Expressions.
- 1 miejsce w w Paragwaju, w mieście Asuncion, gdzie wolontariusze współpracują z Puente Sur Paraguay i gdzie główna działalność odbywa się w domu dziecka.

Wszystkie te projekty trwają 5 miesięcy i rozpoczną się pod koniec października 2021 roku.

Opis dostępnych wakatów:  https://padlet.com/CazallaIntercultural/2872j9l0hx2ngfdg

Wolontariat europejski jest działaniem opartym na solidarności i uczeniu się, które poprzez doświadczenie współpracy z jednostką pozwala młodym ludziom w nim uczestniczącym na zdobycie umiejętności i kompetencji służących ich rozwojowi osobistemu i edukacyjnemu. Wolontariusze otrzymują od Fundacji Centrum Aktywności Twórczej szkolenie przed wyjazdem, jak również wsparcie w przygotowaniu do wyjazdu i zarządzaniu wszystkimi aspektami logistycznymi (ubezpieczenie oraz środki zapobiegawcze i działania związane z pandemią); Wolontariusze mają pokryte wszystkie wydatki: podróż (z zachowaniem maksymalnego budżetu zatwierdzonego w projekcie), zakwaterowanie i wyżywienie, ubezpieczenie i kieszonkowe, nadzór,  wsparcie w nauce języka, integracja i działania projektowe. Pod koniec projektu wolontariusze dokonują ewaluacji doświadczenia i biorą udział w jego upowszechnianiu i powielaniu wśród innych młodych ludzi w ich okolicy.

Kto może aplikować

Młodzi ludzie:

  • w wieku od 18 do 30 lat,
  • mieszkających w regionie wielkopolski i ościennych, oficjalnie przebywających w Polsce,
  • którzy nigdy wcześniej nie uczestniczyli w długoterminowym europejskim projekcie wolontariatu (ponad 59 dni),
  • którzy są dostępni, by 15.09.2021 przyjechać w godzinach 10:00 - 15:00 na szkolenie przedwyjazdowe do Leszna.

Nie są wymagane żadne szczególne umiejętności czy wiedza, ale motywacja, zainteresowanie tematyką projektu, otwartość i ciekawość różnych kultur oraz… gotowość do życia z ograniczonym dostępem do internetu.

Formalności aplikacyjne

Zaproszenie do składania zgłoszeń dostępne jest pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdzm3qERvWeCwA4Pqfce_XgshHYLMWStDY45LvdWBjtCsqHZQ/viewform  

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Marlena Pujsza-Kunikowska
e-mail: marlena@fundacja-cat.pl
tel: 665480656

Organizacja partnerska

FUNDACJA CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ
Polska, Lasocice
www.fundacja-cat.pl
e-mail: kontakt@fundacja-cat.pl

Oferta pochodzi ze strony: http://fundacja-cat.pl/news/c-87/p-action