Weź udział -

Opublikowane przez: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Wolontariat w Poczdamie 2022/23


Masz od 18 do 26 lat, chciałbyś zaangażować się w wolontariat za granicą i zdobyć doświadczenie w pracy w międzynarodowej organizacji? Do 25 kwietnia możesz aplikować na roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Twoje zadania

Zostaniesz włączony/włączona w bieżącą pracę referatu koordynacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Twoje zadania to m.in. wspieranie pracowników PNWM w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.). 

Szukamy osoby w wieku od 18 do 26 lat (nie można ukończyć 26. roku życia podczas trwania wolontariatu), mieszkającej w Polsce, która będzie wspierać nas w naszej codziennej pracy. Ważne, żebyś był(a) osobą ciekawą świata i chciał(a) pracować w zespole międzynarodowym. Oczekujemy od Ciebie przynajmniej podstawowej znajomości języka niemieckiego.

Terminy

Rok wolontariacki w biurze PNWM rozpoczyna się 1 września 2022 roku i trwa 12 miesięcy. W sierpniu 2022 roku odbędą się przygotowania do wolontariatu w Polsce i za granicą.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana…

…, to do 25 kwietnia 2022 roku prześlij na podany w prawej kolumnie adres swoje CV oraz list motywacyjny (jedna strona A4), wpisując w tytule maila: Wolontariat Poczdam 2022-2023_imię i nazwisko.

Oferujemy Ci…

  • … zamieszkasz w wyposażonym mieszkaniu gościnnym PNWM niedaleko biura,
  • … będziesz mógł/mogła uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie
  • … otrzymasz kieszonkowe w wysokości 450 euro oraz dofinansowanie do biletu na komunikację miejską,
  • … będziesz miał(a) zapewnione ubezpieczenie,
  • … będziesz również uczestniczyć w kilku seminariach dla wolontariuszy z różnych krajów, organizowanych przez stowarzyszenie „Initiative Christen für Europa (ICE) e. V.“  z Drezna. Pierwsze obowiązkowe seminarium wprowadzające (z kursem językowym) odbędzie się już w sierpniu.

Organizacje współpracujące z PNWM

W kwestiach formalności i przygotowania do udziału w wolontariacie PNWM współpracuje z Fundacją „Borussia” z Olsztyna po stronie polskiej oraz stowarzyszeniem Initiative Christen für Europa (ICE) e.V. po stronie niemieckiej. Możesz skontaktować się z nimi w celu uzyskania dodatkowych informacji dotyczących wolontariatu za granicą.

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Magdalena Zatylna
e-mail: magdalena.zatylna@dpjw.org
tel: +49 331 28479 4

Organizacja partnerska

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Niemcy, Poczdam
https://pnwm.org/wolontariat-w-pnwm-w-poczdamie-2/
e-mail: magdalena.zatylna@dpjw.org
Koordynator w danej organizacji
Magdalena Zatylna
e-mail: magdalena.zatylna@dpjw.org
tel: +49 331 28479 4
stopka strony