Weź udział -

Opublikowane przez: Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO

Wolontariat w Sankt Petersburgu

Spędź rok w Rosji pomagając dzieciom z niepełnosprawnościami


Rosyjska organizacja charytatywna Perspectivy poszukuje 2 wolontariuszy z Polski do udziału w rocznym projekcie wolontariatu. Zgłoś się i przeżyj wspaniałą przygodę w pięknym Sankt Petersburgu pomagając w programie wsparcia rodzin dzieci z niepełnosprawnościami. 

Perspectivy to organizacja z ponad 20-letnim doświadczeniem w pracy charytatywnej. Prowadzi ona między innymi ośrodek wsparcia dziennego dla rodzin dzieci z niepełnosprawnościami. Wolontariusze zaangażowani do pracy w ośrodku orgnizują czas wolny podopiecznych ośrodka, wychodzą wspólnie z nimi na spacery, spędzają czas, wspierają nauczycieli i terapeutów w codziennych czynnościach. Mają oni również okazję na realizację własnych pomysłów, animują zajęcia, warsztaty i organizują wydarzenia okolicznościowe. 

Podopiecznymi ośrodka są dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności zarówno intelektualnej jak i fizycznej. Dzięki możliwości korzystania z ofery ośrodka oraz interakcji z wolontariuszami, podnosi się jakość życia zarówno dzieci, jak i ich rodzin. Praca w tym projekcie daje wolontariuszom wiele satysfakcji, uczy empatii oraz rozwija umiejętności społeczne. To również znakomina okazja by  uczyć się języka rosyjskiego w naturalnym środowisku. 

W ramach projektu wolontarisze mają zapewnione zakwaterowanie oraz otrzymują środki na wyżywienie i własne wydatki. Organizacja pokrywa im również koszt biletu podróży oraz wizy oraz zapewnia szereg szkoleń wprowadzających. 

Termin wyjazdu uzależniony jest od procedur wizowych. Wyjazd przewidziano na rok. Aplikować mogą osoby w wieku 18-30 lat. 

Organizacją goszczącą wolontariusza jest organizacja Perspectivy w Sankt Petersburgu, a koordynatorem projektu i organizacją wspierającą wyjazd wolontariusza jest Stowwarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO z Rzeszowa. 

Koordynator (os. odpowiedzialna za ofertę)

Beata Szmuc
e-mail: beata@goinpro.org

Organizacja partnerska

Perspectivy
Federacja Rosyjska, Sankt Petersburg
https://perspektivy.ru/
e-mail: v.perspektivy@gmail.com
Koordynator w danej organizacji
Anastasia
e-mail: v.perspektivy@gmail.com