Szkolenia, seminaria, konferencje

19-09-2018
Spotkania z międzynarodowymi specjalistami edukacji kulturalnej, ciekawe wykłady, inspirujące warsztaty i grupy dyskusyjne – tak w wielkim skrócie wygląda program tegorocznej edycji Międzynarodowej Konferencji Edukacji Kulturalnej, która odbędzie się w Łodzi na początku października.
18-09-2018
Warsztat Innowacji Społecznych organizuje kolejną edycję międzynarodowych warsztatów Shapers of The Future. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia będzie wykorzystanie metody Design Thinking do tworzenia innowacji społecznych.
13-09-2018
Komisja Europejska oraz Rada Europy zapraszają pracowników i liderów młodzieżowych oraz wszystkie zainteresowane osoby do udziału w otwartym kursie online poświęconym polityce młodzieżowej.
13-09-2018
Europejski Komitet Regionów oraz Komisja Europejska zapraszają do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów. Podczas 4-dniowego wydarzenia spotkają się samorządowcy, eksperci od planowania, twórcy polityk miejskich, aktywiści i akademicy.
12-09-2018
Tegoroczna edycja Światowego Forum Demokracji odbędzie się pod hasłem “Gender Equality: Whose Battle?”. Widoczność kobiet w sferze publicznej, równouprawnienie i skutki akcji #MeToo to tylko niektóre z tematów, jakich można się spodziewać w programie wydarzenia.
06-09-2018
Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji Transatlantic-Russia Civic Workshop, który odbędzie się w lutym 2019 roku w Budapeszcie. Warsztat adresowany jest do pracowników organizacji pozarządowych.
26-08-2018
SOHO to międzynarodowe szkolenie adresowane do osób wspierających projekty ESC (dawne EVS) w organizacjach goszczących i wysyłających, którego głównym celem jest podnoszenie jakości projektów.
26-08-2018
Belgijska Nardodowa Agencja Erasmusa+ zaprasza pracowników i trenerów młodzieżowych do udziału w szkoleniu pt. „The Power of Non Formal Education”. Wydarzenie odbędzie się na przełomie listopada i grudnia w Durbuy.
14-05-2018
UNESCO zaprasza młodych ludzi do udziału w bezpłatnych internetowych szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości dostępnych przez cały rok na platformie www.entrepreneurship-campus.org.